Розпочав роботу другий локальний мультиплекс на Прикарпатті

11.11.2022

У селі Стримба Надвірнянського району Івано-Франківської області розпочав роботу другий локальний багатоканальний мультиплекс на Прикарпатті. Конкурс на мовлення у цьому мультиплексі відбувся 28 жовтня минулого року. Право мовити на 44-му ТВК здобули три компанії: Телерадіокомпанія «Надвірна», м. Надвірна, ТОВ «ТРК 3-студія», м. Івано-Франківськ і Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», м. Івано-Франківськ.

Цей мультиплекс був одним із прорахованих для того, щоб місцеві телекомпанії могли завершити перехід на цифрове мовлення.

Першою свої передачі у цифровому форматі запустило Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина». Телекомпанія має ліцензію на багатоканальне мовлення в МХ-5 і працює з вересня 2011 року на території Івано-Франківської області.

На початку грудня свою роботу в локальному мультиплексі на території Надвірнянського району розпочнуть також дві інші телекомпанії з Івано-Франківська й Надвірної.

Місцеві мовники показують в ефірі власні передачі, а також транслюють марафон «Єдині новини».

Протягом листопада – грудня 2022 року, як стверджує оператор телекомунікацій локальних мультиплексів Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, розпочнуть роботу локальні телевізійні мультиплекси у містах Івано-Франківську і Калуші. Це значно збільшить територію покриття області цифровим сигналом і, таким чином, відбудеться повний і остаточний перехід Прикарпаття від аналогового до цифрового телемовлення.