Учора, 16 квітня 2013 року, в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулося чергове зібрання керівного складу Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку.
У ньому взяли участь співголова Міжвідомчої робочої групи, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, секретар робочої групи, голова Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, директор з правових питань, заступник голови МГО «Інтерньюз-Україна» Павло Моісеєв, керівник проекту Європейського Союзу і Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» Ольга Сєдова, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Любов Найдьонова, керівники структурних підрозділів Національної ради – начальник управління інформаційного забезпечення Олена Ракіна, заступник начальника управління – начальник відділу звязків ЗМІ, громадськістю та громадськими організаціями Тамара Кравченко, начальник управління правового забезпечення Олег Шосталь, завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.
Це вже друга нарада керівників і координаторів підгруп за напрямами роботи, яка скликається після розширеного засідання Міжвідомчої робочої групи, що проводилося 22 лютого 2013 року в Національній раді.
Під час березневої наради було розроблене технічне завдання щодо проведення тренінгів медіа-експертів з метою коректного застосування опитувальника для кодувальників. У ньому докладно охарактеризовані підходи до проведення перших навчальних програм для фахівців, які згодом будуть здійснювати експертну роботу.
На квітневому засіданні розглядалися питання, які мають бути реалізовані найближчого часу. Це, зокрема:
•перший етап проведення тренінгів, до якого залучатимуться працівники Інституту соціальної та політичної психології НАПН України і працівники Національної ради;
•розроблення технічного завдання до програмного забезпечення функціонування системи «розумних символів» і веб-сайту;
•розроблення концепції відеоролика для запуску інформаційно-роз’яснювальної кампанії для батьківської аудиторії і широкої громадськості.
Крім того, було обговорено пропозиції щодо планування пілотного проекту на обласних державних телерадіокомпаніях.
Під час брифінгу, що відбувся в Національній раді 17 квітня ц.р. після завершення засідання, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак зауважила: «На цьому етапі ми маємо підійти до формування пілотного проекту. З минулого року ми над цим працюємо. Є ініціативні обласні телерадіокомпанії, які готові почати працювати. Тільки після пілотного проекту і остаточного узгодження формату цих символів ми зможемо говорити про те, якими будуть національні «розумні позначки», і вікові, і контентні».
Вона наголосила, що це процес, який потребує співвідповідальності, співрозуміння, співпраці. «Насправді сутністю цього проекту буде те, що рекомендації експертів, науковців, психологів і регулятора в тому числі будуть фактично здійснюватися безпосередньо самими мовниками, тому що мовники на каналі можуть стати, відповідно до нашого проекту, а відтак і досвіду європейських і сусідніх країн, кодувальниками телевізійного контенту»,– наголосила Лариса Мудрак.
Керівникам підгруп доручено поінформувати увесь склад Міжвідомчої робочої групи про результати роботи цього етапу розробки національної системи позначок. Наступну зустріч керівного складу Міжвідомчої робочої групи заплановано провести наприкінці травня.