Розпочато мовлення Українського радіо на окуповані райони Донецької і Луганської областей

03.06.2017

3 червня у Краматорську під час робочої наради за участі керівництва Донецької обласної державної адміністрації, Міністерства інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і Концерну РРТ було презентовано початок мовлення на середніх хвилях Першого каналу Українського радіо (НСТУ) на окуповані райони Донецької та Луганської областей.

2 квітня з міста Часового Яру розпочалося мовлення на частоті 873 кГц Першого каналу Українського радіо (НСТУ) на окуповані території Донецької і Луганської областей.

Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський запевнив, що сигнал Українського радіо буде охоплювати Донецьку і Луганську області разом з окупованими територіями, а також Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську області, і, крім того, прикордонні території Російської Федерації, які межують з Донбасом.

Голова Національної ради Юрій Артеменко підкреслив, що у співпраці з Міністерством інформаційної політики регулятор надав НСТУ дозвіл на тимчасове мовлення на частоті 873 кГц ще 12 січня. За його словами, цей проект є початком реалізації проекту щодо спрямованого мовлення на окуповані території Донецької і Луганської областей.

Заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін розповів, що мовлення здійснюється за допомогою передавача NAUTEL XL-60, який був наданий Міністерству інформаційної політики компанією BBG як технічну допомогу. На разі оператором комунікацій виступає Концерн РРТ.

За словами в.о. генерального директора Концерну РРТ Олександра Богданова, наразі передавач працює з потужністю 12 кВт. Протягом найближчого часу потужність мовлення буде збільшено Концерном до 25 кВт.

Член Національної ради Сергій Костинський заявив, що сигнал Українського радіо з Часового Яру охопить сукупно до 12,7 млн. людей, як громадян України, так і громадян країни-агресора.

У робочій нараді взяли участь: Павло Жебрівський, голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації, Юрій Артеменко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Дмитро Золотухін, заступник Міністра інформаційної політики, Олександр Богданов, в.о. генерального директора Концерну РРТ, Віктор Ремський, заступник голови Донецької обласної державної адміністрації, Володимир Бохонов, голова Артемівської районної державної адміністрації, Руслан Требушкін, Покровський міський голова та інші.

Розвиток телекомунікаційної інфраструктури та телерадіомовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму відбувається в рамках діяльності міжвідомчого органу – Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.