ЗВЕРТАЄМО УВАГУ КЕРІВНИКІВ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЙ, ЩО В РАЗІ ЗАТВЕРДЖЕННЯ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКІВ РОЗМІРУ ПЛАТИ (ЛІЦЕНЗІЙНОГО ЗБОРУ) ТА НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ З ВИДАЧІ, ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ТА ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ЛІЦЕНЗІЙ НА МОВЛЕННЯ ТА ЛІЦЕНЗІЙ ПРОВАЙДЕРА ПРОГРАМНОЇ ПОСЛУГИ НАЦІОНАЛЬНА РАДА УХВАЛИТЬ РІШЕННЯ ПРО ЗМІНИ КОНКУРСНИХ УМОВ У ЧАСТИНІ РОЗРАХУНКІВ ЛІЦЕНЗІЙНОГО ЗБОРУ ТА ОФІЦІЙНО ОПРИЛЮДНИТЬ ВІДПОВІДНУ ІНФОРМАЦІЮ.
Звертаємо увагу керівників телерадіоорганізацій, що в разі затвердження Кабінетом Міністрів України Методики розрахунків розміру плати (ліцензійного збору) та надання адміністративних послуг з видачі, переоформлення та продовження строку дії ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної послуги Національна рада ухвалить рішення про зміни конкурсних умов у частині розрахунків ліцензійного збору та офіційно оприлюднить відповідну інформацію.
Конкурс на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів, згідно з рішенням Національної ради від 15 грудня 2010 року, оголошено сьогодні, 22 грудня, він оприлюднений на офіційному сайті Національної ради та опублікований в газеті „Голос України”.
Як відомо, вчора, 21 грудня 2010 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України Про внесення змін до статті 31 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Закон визначає, що розміри ліцензійних зборів за видачу або продовження строку дії ліцензій на мовлення, ліцензій провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, за відповідною Методикою, розробленою Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.
Він набуде чинності після того, як його підпише Президент України та буде опублікований в офіційних виданнях.
Методику розрахунків розміру плати (ліцензійного збору) та надання адміністративних послуг з видачі, переоформлення та продовження строку дії ліцензій на мовлення та ліцензій провайдера програмної послуги розробила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, тепер її має затвердити Кабінет Міністрів України.
Після набрання чинності закону та затвердження Методики Кабінетом Міністрів Національна рада зможе застосовувати нові формули для розрахунків ліцензійного збору до всіх видів мовлення та надання провайдерських послуг.
Як позначиться застосування закону на діяльності телерадіокомпаній та провайдерів програмної послуги прокоментувала інтернетвиданню „Телекритика” перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко: «Ми почули багато пропозицій, що ринку було б зручніше, якби ліцензійні збори були меншими. У нас були тривалі переговори, і ми пішли назустріч. У середньому зменшення відбулося на 30%».