Розглянуто заяви регіональних компаній, що мовлять із логотипом «112 Україна», про переоформлення ліцензій

14.07.2016

14 липня Національна рада на засіданні розглянула заяви п’яти регіональних компаній, що мовлять із логотипом «112 Україна», – ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» – стосовно переоформлення їхніх ліцензій у частині зміни програмної концепції мовлення і зміни власників та керівників.

У зв’язку з тим, що ліцензіати, які отримали ліцензії на мовлення в багатоканальній мережі МХ-5 під час конкурсу, при зміні своїх програмних концепцій фактично ототожнюють їх програмній концепції супутникового телеканалу «112 Україна», відмовляючись від програм і передач, з якими вони перемогли у конкурсі (місцеві новини, дитячий контент тощо), регуляторний орган вирішив відмовити у задоволенні їхніх клопотань. Таким чином, програмні концепції ліцензіатів залишено без змін.

Також Національна рада розглянула питання про переоформлення ліцензій зазначених компаній у частині зміни власників і керівників. Оскільки відповідно до пункту 5 статті 24 Закону України «Про Національну раду» питання про видачу, продовження, переоформлення ліцензії на телерадіомовлення може розглядатися без участі представників ліцензіатів тільки за умови, якщо є відомості про вручення їм повідомлення про час і місце проведення засідання, а Національна рада на разі таких підтверджень не має, були ухвалені рішення перенести розгляд цих питань і додатково поінформувати компанії про розгляд їхніх звернень на засіданні Національної ради.

Таке саме рішення ухвалено регулятором і щодо заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною власника, керівника і складу редакційної ради телерадіокомпанії «112-ТВ» (супутниковий телеканал «112 Україна»). Через те, що Національна рада не має підтвердження про отримання компанією запрошення на засідання, це питання вирішено розглянути пізніше.