Розбираємо типові помилки, які найчастіше допускають під час заповнення заяв і подання пакетів документів

04.07.2023

Понад 80% усіх заяв і документів щодо реєстрації суб’єктів у сфері медіа надходять до Національної ради із помилками. Регулятор підготував пояснення, які помилки є найпоширенішими і як заповнювати документи правильно.

Найпоширеніші помилки стосуються контактних даних, підпису, надання копій свідоцтва про державну реєстрацію і підтвердження про сплату реєстраційного збору, недотримання форми заяви тощо.

Національна рада звертається до заявників із проханням уважніше ставитися до заповнення заяв. Адже часто подані документи містять дрібні похибки, наприклад пропущені літери у назві суб’єкта або ж некоректно написане місцезнаходження (адреса) суб’єкта. Також поширена помилка – не повністю заповнена заява. Під час затвердження форм заяв Національна рада намагалася максимально спростити їх. Для цього у них додатково розміщено короткі пояснення, які мають підказувати, що писати в окремі пункти.

Нагадуємо, після отримання заяви Національна рада повідомляє заявнику реєстраційний номер поданої заяви і дату отримання заяви. У разі невідповідності поданої заяви і документів чинним нормативно-правовим актам заява не реєструється, про що заявнику надсилається повідомлення протягом трьох робочих днів.

Після ухвалення Національною радою рішення щодо реєстрації суб’єкта у сфері медіа або внесення змін до Реєстру, Національна рада надсилає повідомлення суб’єктам про здійснення певних реєстраційних дій і присвоєння ідентифікатора.

Як правильно подати документи, щоб вони успішно пройшли етап перевірки, дивіться в інфографіці.

Повністю інфографіку дивіться тут: