Роз’яснення Національної ради щодо ліцензій „5 каналу”

19.09.2011

НАЦІОНАЛЬНА РАДА РОЗ’ЯСНЮЄ, ЩО УХВАЛА ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ М. КИЄВА, ЯКОЮ СКАСОВАНО РІШЕННЯ ВІД 27.01.2010 ПРО РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ НА ВІЛЬНІ ЧАСТОТИ, ЖОДНИМ ЧИНОМ НЕ ЗАГРОЖУЄ ІСНУЮЧОМУ МОВЛЕННЮ „5 КАНАЛУ”, І ТИМ ПАЧЕ НЕ МАЄ НІЯКОГО СТОСУНКУ ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЦІЄЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ.

Національна рада роз’яснює, що ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва, якою скасовано рішення від 27.01.2010 про результати конкурсу на вільні частоти, жодним чином не загрожує існуючому мовленню „5 каналу”, і тим паче не має ніякого стосунку до працевлаштування працівників цієї телерадіокомпанії.

Ліцензії, що оскаржувалися у суді, охоплюють лише 1 відсоток покриття, на якому може мовити „5 канал”, що складається з 2-х телерадіоорганізацій. Адже рішенням від 27.01.2010 ТОВ „ТРК „НБМ” отримала право на ефірне мовлення з використанням 17 малопотужних передавачів: 16 передавачів у містах районного значення та 1 передавач – обласного; ТОВ „ТРК „Експрес-інформ” отримало право на мовлення у 9-ти містах: двох містах районного значення та семи – обласного.

Загалом „5 канал” має 7 ліцензій, що дає право ефірного мовлення на 2/3 території України (75% території України, див. додатки: роз’яснення до карт розповсюдження програмкарта 1карта 2карта 3).

Крім того, „5 канал” має 2 ліцензії супутникового мовлення, що дає йому змогу мовити як в Україні, так і далеко за її межами.

Також слід зазначити, висловлювання одного з керівників каналу, що „5 канал”, як інформаційний, має зникнути, оскільки за умовами чинної ліцензії канал має бути розважальним”, не відповідають дійсності. Оскільки, маючи таку кількість ліцензій, загальноукраїнське та світове покриття, канал може спокійно змінювати програмні концепції, як йому того забажається. А Національна рада піде йому назустріч.

Згідно з планом переходу на цифрове мовлення, за пропозицією цих двох компаній, схвалено рішення Національної ради про виділення 2-х окремих місць у загальнонаціональному цифровому мультиплексі. Ці дві телерадіоорганізації взяли на себе зобов’язання надати Національній раді, окрім програмної концепції діючого інформаційного каналу, окрему концепцію розважально-просвітницького каналу. Але до цього часу свої зобов’язання не виконали.

Довідково:

5 канал” – це продукт, який спільно створюються двома телерадіоорганізаціями: ТОВ „ТРК „НБМ” та ТОВ „ТРК „Експрес-інформ” за угодою від 01.04.2003 року на виготовлення сукупного продукту. Це було зроблено за бажанням самих компаній. Таким чином, можна сказати, що дві телерадіокомпанії мають дві загальнонаціональні телемережі. Національна рада неодноразово пропонувала створити дві окремі телевізійні програми на кожній із загальнонаціональних мереж. До пропозицій Національної ради так ніхто і не прислухався.