Російський ідеолог рашизму дугін і співаки чичеріна, расторгуєв та газманов потрапили до 8-го пакета санкцій ЄС

12.10.2022

У 8-му пакеті санкцій Європейський Союз продовжив обмежувати акторів, які поширюють дезінформацію про війну росії проти України. Цього разу до санкційного списку потрапили співаки юлія чичеріна, микола расторгуєв, олег газманов, а також ідеолог-пропагандист олександр дугін.

Додатково застосовано санкції до фізичних та юридичних осіб, причетних до російської окупації, спроб незаконної анексії і фіктивних «референдумів» на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей. Також у санкційні списки увійшли фізичні та юридичні особи, які працюють в оборонному секторі, наприклад високопоставлені та військові посадові особи, а також компанії, що підтримують російські збройні сили.

Загалом 8 пакет санкцій стосується економічних питань. Були введені як експортні, так і імпортні обмеження.

Експортна заборона ЄС стосується вугілля, хімікатів, компонентів для електроніки та авіації. Вона має зменшити доступ росії до військової, промислової і технологічної продукції, а також її здатність розвивати свій сектор оборони й безпеки. Додано заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів відповідно до Регламенту проти тортур.

Імпортні обмеження запроваджені на суму майже 7 мільярдів євро. Йдеться про заборону на імпорт російських готових сталевих виробів і напівфабрикатів (з урахуванням перехідного періоду для деяких напівфабрикатів), машин і приладів, пластмас, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічних продуктів та незолотих прикрас.

У 8-му пакеті європейських санкцій запроваджені обмеження цін на російську нафту. Громадянам ЄС заборонено займати посади в керівних органах деяких російських державних підприємств.

Чинну заборону на криптовалютні активи посилили забороною всіх криптовалютних гаманців, рахунків або депозитарних послуг незалежно від суми гаманця (раніше було дозволено до 10 000 євро).

Водночас ЄС приділив більше уваги протидії спробам обійти санкції. Оновлено критерій переліку, який дозволить союзу застосовувати санкції до осіб, які сприяють обходу встановлених обмежень.