Романа Горбаня обрано членом Наглядової ради cуспільного мовника

21.05.2021

21 травня під час конференції за участі представників громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері фізичного виховання та спорту, членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України обрано Романа Горбаня, який був висунутий від двох громадських організацій – «Міський спортивний клуб» «КМ Раннінг клаб» і «Бігова Україна». Таким чином, процес формування нового складу Наглядової ради завершено.

Вітаючи учасників конференції, членкиня Національної ради Тетяна Руденко нагадала, що наприкінці минулого року і на початку цього року у зв’язку із завершенням терміну повноважень членів минулого складу Наглядової ради цей орган було повністю оновлено. Останнє вакантне місце залишилося для члена Наглядової ради у сфері фізичного виховання та спорту. Конференція у цій сфері відбувається повторно, оскільки щодо переможця попередньої конференції  було виявлено невідповідність вимогам статті 9 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Тетяна Руденко також поінформувала, що новобрана Наглядова рада вже обрала голову Правління АТ «НСТУ», ним став Микола Чернотицький та  подякувала попередньому голові правління АТ «НСТУ» Зурабу Аласанії за його самовіддану працю для розбудови суспільного мовника. Вона побажала успіхів та подальшого розвитку в роботі оновленому правлінню  суспільного мовника.

До представників громадських організацій із вітальними словами також звернулися голова Наглядової ради Світлана Остапа і секретар Наглядової ради Вадим Міський. Вони розповіли про діяльність Наглядової ради нині та на найближче майбутнє, наголосивши, що актуальним питанням у цей період стане розробка концепції спортивного мовлення НСТУ.

У конференції взяли участь 8 громадських організацій, які висунули 6 кандидатів.

За результатами таємного рейтингового голосування найбільшу кількість балів отримали такі кандидати: Роман Горбань і Антон Карнаух набрали по 19 балів, Світлана Макаєва і Анатолій Шевченко – по 15 балів.

Внаслідок повторного голосування з-поміж кандидатів, які набрали однакову найвищу кількість балів, переможцем став Роман Горбань, який отримав 34 бали. Саме він  увійде до складу Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Роман Горбань має адвокатську практику та досвід в аудиторській діяльності, є членом спортивних громадських організацій, що пропагують масовий активний спорт.

Національна рада має затвердити обрання нового члена Наглядової ради від  сфери фізичного виховання та спорту на засіданні 27 травня.

Конференція відбулася за сприяння спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».