Робоча група з питань діяльності провайдерів програмної послуги розглянула низку питань

04.02.2019

1 лютого відбулося чергове засідання робочої групи з питань діяльності провайдерів програмної послуги під головуванням члена Національної ради Олега Черниша. На порядку денному зустрічі були питання впорядкування ретрансляції іноземних програм і зміни до проекту постанови Кабінету Міністрів щодо авторських та суміжних прав. 

Під час обговорення пропозицій до Порядку формування переліку іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються, виступив член Національної ради Сергій Костинський. Він розповів про те, що є ініціатором розробки цього документа. Цей акт є необхідним для того, щоб упорядкувати процес адаптації іноземних телеканалів і їх діяльність у телерадіопросторі України.

Наразі документ ще перебуває в процесі розробки. Після того, як пропозиції апарату будуть сформовані, його буде винесено на громадське обговорення на одному з найближчих засідань Національної ради – 7 або 15 лютого.

Також відбувся обмін думками між керівниками асоціацій провайдерів програмної послуги та заступником директора Департаменту інтелектуальної власності – начальником відділу авторського права і суміжних прав Міністерства економічного розвитку і торгівлі Оксаною Ярмоленко щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року №71. Йшлося про ставку винагороди як тимчасовий тариф у разі недосягнення згоди провайдерів і організації колективного управління на переговорах.

Учасники робочої групи порушили питання піратства і нерівних умов діяльності, які створюються  піратськими сервісами для ліцензіатів Національної ради. Обговорено можливості реагування регулятором на конкретні випадки, щоб виправити ситуацію.