Робоча група з питань діяльності провайдерів програмної послуги провела чергове засідання

27.11.2017

27 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з питань діяльності провайдерів програмної послуги, яку очолює член Національної ради Олег Черниш.

Представники об’єднань провайдерів вирішили звернутися листом до Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що створена при Міністерстві інформаційної політики, стосовно збереження умов оплати за ретрансляцію телепрограм на наступний період на рівні 2017 року.

У своєму зверненні представники Асоціації правовласників та постачальників контенту, Інтернет Асоціації України, Телекомунікаційної палати України, Асоціації «Укртелемережа», Спілки операторів телекомунікацій Одеси і Одеської області, Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілки кабельного телебачення України висловлюють прохання підтримати на період 2018-2020 років провайдерів програмної послуги, які працюють у зоні мовлення ефірних передавачів ОРДЛО і здійснюють забезпечення населення в зоні АТО вітчизняними інформаційними послугами відповідно до умов ліцензій Національної ради. Це пов’язано з неможливістю конкурувати на рівних умовах з ефірним телебаченням ОРДЛО у стандарті Т2, яке пропонується для перегляду мешканцям певних населених пунктів безкоштовно і налічує, як правило, близько 50 телеканалів країни-агресора, а також міжнародні російськомовні версії іноземних розважальних телеканалів.

Робоча група також обговорила питання реформування законодавства у сфері авторського права та суміжних прав. Було розглянуто наявні законопроекти і вирішено звернутися до низки парламентських комітетів з інформуванням про деякі вади положень проектів актів і негативний вплив, які вони можуть спричинити.

Також було обговорено пропозиції до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору стосовно часткового кодування супутника і вимкнення аналогу, практику застосування Національною радою штрафних санкції у разі ретрансляції неадаптованих телеканалів, розглянуто питання регулювання провайдерів із використанням технології ОТТ і мовлення в мережі інтернет.