30 липня в Національній раді відбулося чергове засідання робочої групи, що опікується діяльністю провайдерів програмної послуги. До обговорення були запропоновані питання необхідності врегулювання відносин з громадською спілкою «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (КАМП), а також посилення відповідальності за безліцензійну діяльність у сфері телебачення. Очолює робочу групу заступник голови Національної ради Олег Черниш.
Питання, яке викликало спір громадських організацій, що представляють у робочій групі провайдерів програмної послуги, стосується способу нарахування розміру роялті, які ті відповідно до законодавства мають сплачувати КАМП. Це питання стосується господарських стосунків обох сторін, а Національна рада стала майданчиком, де ці сторони могли обговорити важливі для них аспекти регулювання діяльності.
Зокрема, на думку провайдерів, нарахування мають бути переглянуті з урахуванням реальної кількості абонентів, які дивляться іноземні телеканали, і не враховувати тих, які приймають лише українське телебачення. Адже національним мовникам провайдери платять за контент окремо відповідно до договорів. Таким чином, провайдери вважають за необхідне внести зміни до типового договору провайдерів програмної послуги із ГС «КАМП».
Свої пропозиції члени робочої групи озвучили під час засідання представнику КАМП Павлу Калениченку. Він надав роз’яснення щодо позиції спілки. Оскільки бачення усіх представників робочої групи є одностайним, вони вирішили оформити листом і надіслати Коаліції аудіовізуальних і музичних прав своє колективне прохання. Подальші дії будуть обумовлені рішенням, яке ухвалить КАМП.
Актуальним для провайдерів програмної послуги залишається питання боротьби з безліцензійною діяльністю. Вони констатували, що останніми роками провайдери втрачають свою абонентську базу і значна їх кількість взагалі вирішує припинити власну діяльність. На засіданні робочої групи було зауважено, що штрафи за провадження діяльності без ліцензії є неспівмірними зі штрафами, які в разі порушення вимог законодавства мають сплатити законослухняні ліцензіати. Тому представники провайдерів вважають, що безліцензійна діяльність має каратися більш суворо. Така ініціатива може бути реалізована окремими законодавчими змінами. Вони будуть напрацьовані спільно членами робочої групи і представниками юридичного управління Національної ради.
Також на засіданні було обговорено діяльність деяких IPTV-сервісів, які в мережі інтернет пропонують доступ у тому числі і до російських каналів. Це не лише впливає на економічний (фінансовий) стан провайдерів в Україні, а й становить загрозу з погляду інформаційної безпеки держави. Тому громадські організації вважають за необхідне ще раз звернути увагу спеціальних органів України на діяльність таких сервісів.
Провайдери програмної послуги також висловилися за те, аби обговорити з Державною податковою службою порядок виплати податків на репатріацію. Національна рада спробує посприяти галузі в організації такого обговорення.