Робоча група з нагляду за дотриманням виборчого законодавства проаналізувала мовлення телерадіоорганізацій

23.09.2015

23 вересня відбулося друге засідання робочої групи Національної ради для здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році. Розглянувши факти інформування засобами масової інформації про перебіг виборчої кампанії, учасники групи отримали підтвердження необхідності обмеження політичної реклами в електронних медіа.

Були розглянуті журналістські матеріали, що вийшли в ефірі одного місцевого і кількох загальнонаціональних телеканалів і радіостанцій. Обговорено норми закону про місцеві вибори і їх застосування суб’єктами виборчого права і ЗМІ. Зауважено, що, оскільки ще немає зареєстрованих кандидатів, то й розміщені матеріали не можна розцінювати як політичну рекламу. Процес реєстрації висвітлюватиметься на сайті ЦВК і Комітету виборців України.

Йшлося і про факти наявності в інформаційних програмах матеріалів, які мають ознаки прихованої політичної реклами – «джинси». Учасники отримали підтвердження необхідності обмеження політичної реклами. Відповідні зауваження будуть викладені в тому числі в рамках опрацювання законопроектів, що надходять на погодження до Національної ради.

У засіданні робочої групи взяли участь представники Місії зі спостереження за виборами Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ медіа-аналітик Інта Ласе, і помічник медіа-аналітика Місії Марія Лебедєва.

Додатково повідомляємо, що на засіданні Національної ради 17 вересня були внесені зміни до складу робочої групи із нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства. Так, із її складу були виведені Владислав Севрюков і Григорій Шверк, натомість до складу введено Сергія Костинського, члена Національної ради, Ганну Чумаченко, заступника начальника юридичного управління – начальника відділу представництва в судах та супроводження судових проваджень та Ірину Пархоменко, начальника відділу нормативно-правового забезпечення юридичного управління.