Робоча група щодо діяльності провайдерів обговорила проблемні питання розвитку сфери платного телебачення

21.02.2018

20 лютого 2018 року в приміщенні Національної ради відбулося засідання робочої групи з вирішення проблемних питань діяльності провайдерів програмної послуги. У заході взяли участь представники таких асоціацій та об’єднань провайдерів програмної послуги, як Асоціація постачальників та правовласників контенту, Спілка кабельного телебачення України, Інтернет Асоціація України тощо. Під час засідання було розглянуто пропозиції щодо стратегії розвитку сфери платного телебачення.

На думку представників профільних асоціацій та об’єднань, сфера платного телебачення не розвивається повною мірою, зокрема, через такі причини:

  • проблема піратства в кабельних мережах;
  • інформаційна кампанія щодо переваг цифрового наземного телебачення (соціальна реклама) на противагу іншим технологіям платного телебачення;
  • неузгодженість питань тарифів (встановлення економічно обґрунтованих тарифів за доступ до медіа-сервісів);
  • створення рівних умов діяльності всіх без винятку провайдерів програмної послуги (скарги на невигідні позиції порівняно з ТОВ «Зеонбуд»);
  • нав’язування провайдерам медіа-групами пакетного набору своїх програм для ретрансляції у кабельних мережах;
  • проблемність у відносинах з організаціями колективного управління (у частині ретрансляції програм) тощо.

Під час зустрічі член Національної ради Олег Черниш наголосив на важливості дотримання вимог Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, зокрема на необхідності повідомлення регулятора ліцензіатами про зміну переліку телерадіопрограм у десятиденний термін.

Таким чином, якщо в мережі провайдера відбуваються зміни переліку програм (заміна однієї програми іншою), ліцензіат має обов’язково надіслати відповідне повідомлення, а також повний перелік програм, які ретранслюються в мережі провайдера з урахуванням таких змін. Також Олег Черниш нагадав, що Національна рада задовольнила прохання ліцензіатів, і в рамках дерегуляції було внесено відповідні зміни до зазначеного Положення.

За результатами засідання учасники заходу вирішили провести круглий стіл для обговорення і напрацювання шляхів розв’язання актуальних проблем (орієнтовно у другій половині березня), а також надіслати звернення до Національної ради щодо розгляду пропозицій до стратегії розвитку платного телебачення в Україні.


Перейти до вмісту