Робоча група продовжує відстежувати висвітлення перебігу виборчих перегонів в ефірі телерадіоорганізацій

18.10.2012

18 жовтня 2012 року в Національній раді відбулося чергове засідання робочої групи, яка здійснює нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборчої кампанії народних депутатів України у 2012 році.

Розглянуто результати моніторингів, проведених з метою наглядуза веденням передвиборної агітації в ефірі регіональних та місцевих телерадіоорганізаційу період з 1 по 7 жовтня, а також проаналізовано скарги та звернення кандидатів у народні депутати, які надійшли до Національної ради останнім часом.


Як заявив голова Національної ради Володимир Манжосов під час чат-конференції в інтернет-виданні «Телекритика» 18 жовтня 2012 року, на цей час Національною радою зафіксовано «близько 150 фактів, які мають ознаки, підкреслюю, ознаки порушень виборчого законодавства. Бо встановити є чи немає порушення може тільки суд або Національна рада після своєї перевірки. Перевірки, як відомо, скасовані на час передвиборної кампанії».

Більшість зафіксованих ознак порушень виборчого законодавства стосується місцевих і регіональних мовників. З них найхарактернішими є перевищення рекламної квоти, невідокремлення політичної реклами чи агітації від іншої реклами або програм телерадіоорганізації, оголошення результатів соціологічних досліджень без дотримання встановлених вимог.

Голова Національної ради зазначив, якщо деякі компанії припускаються системних порушень і ці ознаки зафіксовані моніторингом, то регулятор може в листопаді ц.р., по закінченні виборних перегонів, призначити позапланові перевірки.