Робоча група із захисту дітей надалі працюватиме над питанням впливу висвітлення у медіа війни на дитячу аудиторію

16.03.2018

16 березня відбулося чергове засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа під головуванням першого заступника голови Національної ради Ольги Герасим`юк. У ньому взяли участь представники медіа-груп, продакшенів, громадськості, психологи, фахівці у сфері захисту прав дітей, а також журналісти, які безпосередньо висвітлюють події на лінії зіткнення.

Насамперед учасники робочої групи обговорили рамки, в яких опрацьовуватиметься раніше визначена тема щодо впливу показу медіа війни, військових конфліктів, травмівних ситуацій. З огляду на те, що це питання є дуже широким, охоплює чимало аспектів і торкається багатьох, у тому числі вразливих груп населення, було вирішено зосередитися на проблемах, що безпосередньо стосуються дітей. Водночас учасники обговорення вирішили, що при потребі питання розглядатиметься у ширшому контексті. Загалом, на думку членів робочої групи, тема висвітлення війни, військових конфліктів, травмівних ситуацій може стати підґрунтям для напрацювання в майбутньому інших саморегулівних актів.

Заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ Любов Найдьонова розповіла про те, що, зважаючи на рівень емоційного сприйняття дітей, їх можна поділити на дві вікові групи. Для кожної з них наявні свої ризики. Про особливості формування сприйняття дітей говорила і психолог Оксана Болотова. Вона також висловилася про те, що нині у нашому суспільстві вкрай низький рівень психологічної обізнаності. Батьки повинні знати значно більше про психологічний  розвиток дітей і про те, що їм можна, а що не варто дивитися.

Було домовлено, що ініціативна група у складі Любові Найдьонової, Оксани Болотової і члена координаційної ради Коаліції «Права дитини в Україні» Олексія Лазаренка підготує проект, який надалі обговорюватиметься робочою групою. Також учасники запропонували ввести до ініціативної групи Мар’яну Закусило, заступника шеф-редактора з інформаційної політики «Детектора медіа», яка з поважних причин не була на засіданні.

Крім того, було висловлено пропозицію, що до обговорення проекту документа варто запросити і фахівців із департаменту Міністерства оборони України.