Робоча група із нагляду за виборами розглянула звернення і скарги

13.07.2016

На засіданні робочої групи регуляторного органу у сфері електронних ЗМІ для здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства, що відбулася 13 липня, розглянуто звернення і скарги, що надійшли від суб’єктів виборчого процесу.

Загалом станом на 13 липня надійшло чотири таких звернення. Вони стосувалися поширення недостовірної інформації про кандидатів – такі факти можуть бути розглянуті в судовому порядку – та відмови у наданні ефірного часу для розповсюдження виборчої агітації, що здійснюється на підставі відповідних договорів. Національна рада надасть заявникам письмові відповіді.

Крім цього, робоча група ознайомилася з деякими відеоматеріалами місцевих ЗМІ з ознаками поширення в інформаційних передачах замовних матеріалів; відповідальності за такі матеріали в чинному законодавстві не передбачено.

Як відомо, 17 липня 2016 року відбудуться вибори народних депутатів у 7 одномандатних виборчих округах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Полтавській, Херсонській та Чернігівській областях. У день тиші – субота 16 липня – телерадіоорганізації не повинні поширювати будь-яких агітаційних матеріалів.