Рішенням Уряду до 1 травня 2019 року буде збережене аналогове мовлення на окремих територіях

31.08.2018

31 серпня на Урядовому порталі і в газеті «Урядовий кур’єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів № 667, якою внесено зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України.  

У  документі враховано пропозиції, які були надані Національною радою щодо відтермінування вимкнення аналогового мовлення на територіях, що межують із Російською Федерацією, а також для програм ПАТ “НСТУ” і телекомпаній місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення. Також уточнено  дату, до якої триватиме використання аналогової технології для зазначених мовників,  це – 1 травня 2019 року.

Наразі 111 місцевих телекомпаній не мають ліцензій на цифрове мовлення. Водночас Національною радою оголошено 2 конкурси на мовлення у цифровому форматі – мовлення в багатоканальній цифровій мережі МХ-5 і в регіональному мультиплексі в Одеській області. Загалом це 93 канали.

Також регулятор закликав місцевих мовників звертатися із заявами про прорахунок частот для цифрового мовлення, яке може бути організоване локально.