Результати перевірки Радіо «Мелодія» взято до відома

24.10.2011

На сьогоднішньому засіданні Національна рада, рорзглянувши результати позапланової перевірки АТ «Онікс», що мовить із позивними Радіо «Мелодія», зважила на пояснення представника компанії і не застосувала санкцію «оголошення попередження», як пропонувалося проектом рішення. Компанію зобов’язано усунути порушення протягом місяця і надіслати звіт до регуляторного органу.

За результатами перевірки мовлення (моніторинг від 08.06.2011, ефірне, супутникове радіомовлення, моніторинг 10.02.11 та 21.07.11 на частоті 101,4 МГц у м. Рівному; моніторинг 10.02.11 та 21.07.11 на частоті 105,3 МГц у смт Дубровиця Рівненської області) виявлено недотримання умов ліцензії в частині «мова ведення передач»: за ліцензією – 100% українська мова, фактично – 84,9%.

Крім цього, під час позапланової перевірки мовлення АТ «Онікс» було зафіксовано збільшення обсягу власних програм та інформаційних, культурологічних, просвітницьких і розважальних передач. Натомість зменшено обсяг програм і передач, що належать до категорії «інше».

Як повідомила представник компанії, Радіо «Мелодія» планує переоформити ліцензію відповідно до вимог ч. 4 ст. 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» , де зазначено, що для загальнонаціонального мовлення частка ефірного часу, коли мовлення ведеться українською мовою, має становити не менше 75 відсотків загального обсягу добового мовлення. Необхідні документи вже подані до Національної ради.

Голова Національної ради Володимир Манжосов зауважив, що зміни, які відбуваються в програмній концепції компанії, не можна назвати негативними: «Я вважаю, що збільшення програм власного виробництва – це позитивна тенденція. Однак її потрібно зафіксувати документально».