Результати перевірки «Малятко-ТВ» взято до відома

07.03.2012

Національна рада у січні-лютому 2012 року провела моніторинги та перевірки низки телерадіоорганізацій, у ліцензіях яких передбачені програми для дитячої аудиторії. 6 березня 2012 року результати перевірок були розглянуті на засіданні регулятора, серед них і перевірка супутникового телеканалу «Малятко-ТВ».

Позаплановою перевіркою були виявлені деякі порушення, що стосувалися програмної концепції мовника та зафіксовані передачі, що не передбачені умовами ліцензії. А саме, науково-просвітницькі та інтерактивні передачі, у яких пропонувалася послуга телефонного зв’язку з обмеженням аудиторії, титровані відповідним повідомленням: «Тільки для повнолітніх абонентів».

Під час розгляду цього питання виникла дискусія, яка повторно привернула увагу до найбільш нагальних проблем, що існують нині в цій ділянці телерадіоінформаційної галузі. Вона стосувалася критеріїв, за якими можна було б чітко визначити приналежність тієї чи іншої програми до власне дитячого мовлення. «Дуже важко працювати в системі, коли точно не визначені рамки. Виходить, одну і ту ж передачу можна назвати і дитячою, і культурологічною, а як стоятиме питання про недостатній обсяг кінопоказу – то й фільмом», – коментує ситуацію перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко. У цілому, з такою думкою погоджується й генеральний директор ТОВ «Телекомпанія «Малятко-ТВ» Володимир Кметик.

Для регулятора було б утішним, якби обговорення цих питань вийшло за межі зали засідань. Для цього, як зазначили члени Національної ради, невдовзі буде створена робоча група, що має опрацювати всі суперечливі моменти та розробити відповідний документ про регулювання дитячого мовлення, де одне з основних питань торкатиметься жанрового розподілу програм.

Оскільки зауваження, які висловлював гендиректор «Малятка», насамперед і стосувалися «відсутності чітких дефініцій про той чи інший жанр», члени Національної ради запропонували йому увійти до новоствореної робочої групи та долучитися до роботи.

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак запропонувала варіант, який би допоміг знайти спільну мову, зробив розмову більш конструктивною та, врешті, дав би шанс керівникові телекомпанії публічно відстоювати свої інтереси. «Я би хотіла попросити вас надати до Національної ради впродовж місяця своє Положення про регулювання дитячого мовлення. Можете внести правки в існуюче. Ви це зробите?» – прозвучало з уст заступника голови Національної ради. Чіткої відповіді від Володимира Кметика так і не було почуто.

Як ми повідомляли раніше, 6 березня 2012 року, Національна рада також розглянула результати перевірок загальнонаціональних телекомпаній та ухвалила рекомендації щодо розповсюдження програм і передач, розрахованих на дитячу аудиторію. Крім цього, Національна рада продовжує роботу в пріоритетному для неї напрямі – розвитку вітчизняного дитячого телебачення та пропонує представникам каналів приєднатися до розробки документа, який регулюватиме дитяче мовлення в Україні.


_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada