Результатом міжнародної конференції «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності» стали підготовлені рекомендації

01.12.2016

За підсумками організованої Офісом Ради Європи в Україні міжнародної конференції «Безпека журналістів в Україні. Припинення безкарності», що відбулася в Києві 25 жовтня, було підготовлено загальні рекомендації для органів державної влади, редакцій, працедавців, журналістів і медіа-організацій, які отримали високу оцінку міжнародного співтовариства.

У документі наводяться пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства у питаннях, які стосуються свободи висловлювань та безпеки журналістів. Так, пропонується запровадити адміністративну відповідальність за посягання на професійну діяльність  журналістів, зокрема за «протиправне незабезпечення доступу журналіста до інформації за його запитом», «вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків» з одночасним вилученням таких формулювань із Кримінального кодексу України у зв’язку з низьким рівнем суспільної небезпеки таких діянь. Також запропоновано запровадити відповідальність (кримінальну або адміністративну) за перешкоджання збору або розповсюдженню суспільно необхідної інформації тощо.

У рекомендаціях для редакцій і працедавців є наголос на тому, що вони мають дбати про безпеку своїх співробітників і усвідомлювати, що несуть відповідальність за захист їхніх прав.