Серед реєстрантів онлайн-медіа з’явився перший телеграм-канал «Від села до міста», а в Переліку аудіовізуальних медіа-сервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора – російський онлайн-кінотеатр «ИВИ» (IVI). Також Національна рада оголосила два конкурси – на постачальника послуг цифрової загальнонаціональної мережі МХ-7 і на мовлення на 43 ТВК у м. Калуші, зареєструвала 16 нових провайдерів аудіовізуальних сервісів, а ще – онлайн- і друковані видання, видала дозволи на тимчасове мовлення. Про рішення, ухвалені на засіданні медіарегулятора 6 липня, – далі.
Національна рада затвердила Перелік аудіовізуальних медіа-сервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора. До нього потрапив російський сервіс «ИВИ» (IVI), який відтепер не можна поширювати на території України. Перелік буде поповнюватися надалі, у тому числі на звернення державних органів, юридичних і фізичних осіб та з власної ініціативи регулятора.
З метою запуску державної багатоканальної цифрової мережі МХ-7 Національна рада оголосила конкурс на постачальника послуг цієї мережі. Передавачі мережі МХ-7 будуть встановлені у 158 населених пунктах. Вона вміщуватиме 12 телевізійних програм і 3 програми суспільного радіо. Рішення і докладні умови конкурсу будуть опубліковані незабаром.
Також медіарегулятор оголосив конкурс на першій і третій програмах 43 ТВК у м. Калуші Івано-Франківської області в ефірній багатоканальній електронній комунікаційній мережі стандарту DVB-T2 (MPEG-4). Кінцевий термін подання заяв на участь у конкурсі – 7 вересня 2023 року.
Серед нових заявників, що виявили бажання зареєструватися як онлайн-медіа, — телеграм-канал ГО «Від села до міста», що із с. Софіївської Борщагівки Київської області. Ця громадська організація, крім того, зареєструвала як друковане медіа однойменну газету.
Крім того, реєстрацію як онлайн-медіа отримали такі компанії:
- інформаційний сайт «Галицький кореспондент», ДП «Галицький Кореспондент» ТОВ «Конструктив консалтинг», м. Івано-Франківськ;
- аналітично-інформаційний сайт «RegioNews» ТОВ «Регіональні новини», м. Київ;
- онлайн-медіа «НикВести» ПП «Никвести продакшн», м. Миколаїв;
- сайт новин «Онлайн-медіа «На часі» ТОВ «Онлайн-медіа «На часі», м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;
- новинний вебсайт «Поділля NEWS» Лямзіної О. В., м. Хмельницький;
- вебсайт «Україна ІНФО» ТОВ ІА «Україна інфо», м. Суми;
- мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info» МБФ «Академія української преси», м. Київ;
- портал новин — «Панорама» — сайт Сумської громадсько-політичної газети «Панорама» ТОВ «Всі Суми панорама – медіа», м. Суми;
- інформаційно-аналітичний сайт «Думка» ФОП Шапошник О. Л., м. Київ;
- інтернет-видання. Веб-сайти довгочитів і новин – «Сіль.Медіа», «Полтавська хвиля» ФОП Улибіна В. А., м. Полтава;
- спеціалізоване онлайн-видання «GAMINGPOST» Макієвського І. А., м. Херсон;
- онлайн-медіа загальної тематики – «Сумський канал» ФОП Ткачова М. С., м. Суми.
Перелік зареєстрованих друкованих медіа поповнився такими новими суб’єктами:
- журнал «Доступ до правосуддя в Східній Європі» (Access to Justice in Eastern Europe), м. Київ;
- газета «Галичина», м. Івано-Франківськ;
- громадсько-політична газета «Оса», м. Львів;
- газета «UTOS-info», м. Вінниця;
- газета «Нова зоря», м. Івано-Франківськ;
- бюлетень «Громада і право», с. Терешківці Волинської області;
- газета «Ділові новини», м. Суми;
- газета «Перемога», смт Братське Миколаївської області;
- журнали «Місто. Івано-Франківськ» та «Лайк Like», Романюк С. В., м. Івано-Франківськ;
- журнали — «Честь і закон», «Безпека держави»; збірник – «Збірник наукових праць Національної академії Національної гвардії України», м. Харків;
- журнал «Левіафан» («Leviathan»). м. Київ;
- газета «Димерчанка», смт Димер Київської області;
- газети «Пенсійний кур’єр», «Пенсійний кур’єр плюс»; журнал «Соціальна справа», м. Київ;
- газета «Срібнянщина», смт Срібне Чернігівської області;
- газета «Західний кур’єр», м. Івано-Франківськ;
- газета «Галицький кореспондент», м. Івано-Франківськ;
- газета «Від села до міста», ГО «Від села до міста», с. Софіївська Борщагівка Київської області.
Окрім того, київське ТОВ «Пресс-кур’єр Україна» зареєструвало 25 українсько- і російськомовних видань. Нові суб’єкти отримають ідентифікатори у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа.
Вирішили зареєструватися і стати провайдерами аудіовізуальних сервісів суб’єкти, які раніше не мали ліцензій. Відомості про 16 заявників внесено до Реєстру. Серед них – ОТТ-провайдер ТОВ «ОМЕГА ТВ», м. Київ, із загальнонаціональним покриттям, який поширюватиме 134 теле- і радіоканали. Наразі це єдиний ОТТ-провайдер, зареєстрований в Україні. Відповідно до вимог нового медійного законодавства усім провайдерам буде присвоєно ідентифікатор у Реєстрі.
Національна рада також розглянула питання щодо дозволів на тимчасове мовлення.
Ще на рік продовжено дозволи на тимчасове мовлення Центральній телерадіостудії Міністерства оборони України та трьом програмам НСТУ. Радіостанція «Армія FM – військове радіо» і телеканали «ПЕРШИЙ», «СУСПІЛЬНЕ КУЛЬТУРА» і «СУСПІЛЬНЕ ДОНБАС» далі працюватимуть у м. Гірнику Донецької області.
Окрім того, радіостанція «Армія FM – військове радіо» збільшила потужність свого передавача у Краматорську Донецької області. Водночас вона анулювала дозволи на тимчасове мовлення на окупованих рф територіях Донецької і Луганської областей – у містах Волновасі, Маріуполі, Світлодарську, Попасній, смт Станиці Луганській.
Компанія «МТМ» (КП «Муніципальна телевізійна мережа») для протидії ворожому мовленню у бік Запоріжжя на 22 ТВК із окупованих територій Запорізької області вирішила змінити канал мовлення із 60 ТВК на 22 ТВК у м. Запоріжжі. Регулятор видав відповідний дозвіл на тимчасове мовлення.
П’ятьом радіомовникам продовжено строк дії їхніх ліцензій ще на 10 років:
- ТОВ «МюзікРадіо», м. Київ (позивні «Легке та спокійне радіо РЕЛАКС»);
- ТОВ «Радіо Трек», м. Рівне (позивні «Радіо Трек – 106,4 ФМ»);
- ТОВ «ТРК «Медіа Маркет», м. Київ (позивні «ХІТ ФМ»);
- ТОВ «Радіо ТОН», м. Тернопіль (позивні: «Радіо РОКС – Україна»);
- ТОВ «Телерадіокомпанія «ЕфіКом», м. Долина, Івано-Франківська область (позивні: «Хвиля гір»).
Два телеканали змінили свої логотипи. «СУСПІЛЬНЕ УЖГОРОД» (АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України») мовитиме під логотипом «СУСПІЛЬНЕ СПОРТ», а «ДАЧА НD» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Корисне ТБ») – під логотипом «PROKINO».
Регулятор замовить в Українського державного центру радіочастот висновки щодо користування радіочастотним спектром: для розширення МХ-7, місцевого й аналогового звукового мовлення, для потреб тимчасового мовлення і у зв’язку зі зміною потужності передавача.
Національна рада на засіданні також зафіксувала зміни в структурі власності, характеристиках сигналів каналів мовлення і місцезнаходженнях передавачів кількох заявників.