Реєстраційний принцип діяльності провайдерів зробить ринок більш прозорим і регульованим

10.07.2020

Обговорюючи новели законопроєкту «Про медіа», В’ячеслав Мієнко, директор з GR медіа групи «1+1 media», очільник антипіратської громадської спілки «Ініціатива «Чисте небо», висловив думку про те, що перехід провайдерів програмної послуги із ліцензування на реєстрацію призведе до більшої прозорості і регульованості цього ринку. Онлайн-зустріч на тему «Доопрацьований закон «Про медіа»: «зло» чи усвідомлення реального інформаційного простору» відбулася 8 липня.

Сьогодні на ринку провайдерів є проблема того, що не всі з них  зареєстровані і перебувають в полі зору регулятора. Це стосується, як і звичайних, так і ОТТ-провайдерів, нагадав експерт. Тому зміна процедури ліцензування на реєстрацію має виправити цю ситуацію. «Ми сподіваємося, що проста, швидка, зрозуміла і недорога реєстраційна процедура має стати тим заохоченням, щоб усі провайдери нарешті отримали реєстрацію», – сказав В’ячеслав Мієнко.

Законопроєкт визначає, що реєстрація є обов’язковою для усіх провайдерів. А це дасть змогу зрозуміти, яка їх кількість нині працює в Україні. «Зміна ця важлива, бо якби реєстрація була добровільною, ми отримали би те саме», вважає юрист. Порушення цієї норми тягне за собою відповідальність.

Діяльність без реєстрації  відповідно до законопроєкту належить до грубих порушень, за які застосовується санкція штрафу. Скасування ж самої реєстрації можливе тільки через рішення суду. У цьому, каже В’ячеслав Мієнко, є баланс: «легкий вхід і збалансована історія з регулятором і провайдером».