24 листопада відбувається перший семінар, організований в рамках нової партнерської взаємодії за напрямом досліджень між Європейською платформою регуляторних органів (EPRA) з підрозділом зі співробітництва в рамках комунікаційної політики Факультету комунікацій Віденського університету. Такий новий формат співробітництва, спрямований на вивчення проблем, які є спільними для регуляторів та науковців, було представлено під час 54-го пленарного засідання EPRA.
Від Національної ради участь у заході бере заступниця керівника відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Ганна Мазарська.
Семінар «Регулювання, засноване на доказах: залучення молоді до цифрового середовища» є першою нагодою для членів EPRA ознайомитися з роботою Віденського університету над проблемою залучення молоді до світу цифрових технологій, а також окреслити актуальні пріоритети Робочої програми EPRA на 2022 рік, які можна реалізувати в рамках нового напряму співробітництва.
В рамках першої частини зустрічі будуть представлені результати нещодавніх досліджень науковців з Віденського університету щодо ризиків для молоді та перспектив розширення прав і можливостей молоді в цифровому середовищі.
На заході розглядатимуться результати дослідження щодо ролі, переваг та недоліків соціальних медіа для політичної активності молоді. З появою соціальних медіа поновився імпульс і сподівання, що молодь по всьому світу знову залучатиметься до традиційної політики безпосередньо – використовуючи соціальні мережі, і опосередковано – формуючи тенденції та методи онлайн-залучення.
Обговорення тематики впливу соціальних мереж на добробут молоді відбудеться у світлі недавніх подій «Facebook Files». Все більш актуальним та цінним стає питання про те, чи мають регулюватися платформи соціальних мереж і яким чином. Презентація складатиметься із загального огляду та представлення перспектив майбутнього регулювання соціальних медіа, а також інформації щодо того, як дослідження можуть підтримати регуляторні зусилля для захисту інтересів та сприяння добробуту молоді.
Проблематика шкідливих наслідків соціальних мереж і смартфонів для дітей та молоді буде окреслена нещодавніми дослідженнями щодо використання смартфонів молоддю та потреб у розвитку цифрової грамотності в онлайн-середовищі в рамках розширення прав і можливостей молоді та формування навичок відповідальної цифрової взаємодії.
Учасники проведуть обговорення щодо того, як дослідження можуть допомогти заповнити прогалини в даних для забезпечення цілісності регулювання в мінливому цифровому середовищі.
Під час другої частини зустрічі члени EPRA обговорять основні напрямки Робочої програми Платформи на 2022 рік, узгодивши теми та формати реалізації нової партнерської взаємодії з Віденським університетом.