Регуляторний орган з питань медіа Швейцарії опублікував нову серію коміксів для підвищення рівня медіаграмотності

25.05.2020

Підвищення рівня поінформованості щодо шкідливого контенту в мережі Інтернет через запуск серії коміксів

Регуляторний орган у сфері медіа Швейцарії (OFCOM) у рамках національної кампанії протидії шкідливому контенту в цифровому світі, спираючись на успішний досвід попередніх аналогічних кампаній
(2010 та 2015 роки), опублікував нову серію коміксів (12 різновидів) для подолання таких проблем як фейкові новини, секстінг[1], булінг[2], права на зображення, вплив соціальних мереж, захист даних і залежність від смартфонів.

Комікси створені OFCOM спільно з Swiss Crime Prevention[3] за сюжетом відстежують пригоди, які відбуваються із родиною Вебстерів, і мають на меті підвищення поінформованості населення та особливо молоді про ризики та загрози пов’язані із щоденним використанням інформаційних і комунікаційних технологій.

Комікси доступні і в друкованому, і в цифровому форматах німецькою, французькою, італійською та ретороманською[4] мовами, а також містять корисну інформацію й рекомендації до кожної історії.

1/2

[1] Секстінг – обмін інтимними повідомленнями або фотографіями за допомогою гаджетів.

[2] Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, цькування) — це діяння (дії або бездіяльність), які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю особи.

[3] Swiss Crime Prevention (SCP) – організація з питань попередження злочинності Швейцарії.

[4]Ретороманська мова — мова ретороманської підгрупи романських мов, одна з національних мов Швейцарії.

Джерело EPRA