Регуляторний орган з питань медіа Латвії анулював ліцензію «ПЕРШОГО БАЛТІЙСЬКОГО КАНАЛУ»

17.11.2021

20 жовтня 2021 року Національна рада з питань електронних медіа Латвії (NEPLP) анулювала ліцензію на мовлення телевізійного каналу «ПЕРВЫЙ БАЛТИЙСКИЙ КАНАЛ» (ПБК) – електронного медіа ТОВ «Первый балтийский канал» (ТОВ «ПБК»).

Підставою для ухвалення такого рішення стали виявлені протягом року три значні порушення Закону про електронні медіа Латвії (EPPL) у роботі ТОВ «ПБК».

 Перше порушення

22 жовтня 2020 року NEPLP ухвалила рішення № 358 про поширення інших програм електронних медіа на телевізійному каналі «ПЕРВЫЙ БАЛТИЙСКИЙ КАНАЛ», що є порушенням основних умов ліцензії на мовлення, яка була видана каналу і передбачає 0% розміщення інших програм електронних медіа. Таким чином, було порушено вимогу частини 3 статті 24 Закону про електронні медіа Латвії (EPPL), яка зобов’язує дотримуватися основних умов ліцензії на мовлення, та вчинено правопорушення, передбачене частиною 1 статті 79 EPPL. Передачі включалися до програми кілька разів на день протягом кількох тижнів, систематично порушуючи вимоги виробництва електронних медіапрограм, що вважається істотним порушенням. За таке порушення регулятором було накладено на ПБК штраф у розмірі 3 000 євро.

 Друге порушення

 22 жовтня 2020 року NEPLP ухвалила рішення № 363 про вчинення ПБК адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 79 EPPL, – у програмі «ПЕРВЫЙ БАЛТИЙСКИЙ КАНАЛ» у період з 15 червня 2020 року по 28 червня 2020 року транслювався недостатній обсяг європейських аудіовізуальних творів. Таким чином, було порушено вимоги частини 3 статті 24 EPPL, щодо виконання основних вимог ліцензії на мовлення та зобов’язання забезпечувати обсяг європейської аудіовізуальної продукції у програмах не менше ніж 51% ефірного часу протягом тижня. Зобов’язання щодо забезпечення обсягу європейської аудіовізуальної продукції у програмах передбачено Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги (Директива) і застосовується до будь-якої телевізійної програми, зареєстрованої у ЄС. За результатами першого тижня моніторингу каналу «ПЕРВЫЙ БАЛТИЙСКИЙ КАНАЛ» було виявлено більше ніж утричі менший від мінімального обсяг європейських аудіовізуальних творів. Під час другого тижня моніторингу зафіксовано трохи більше ніж половина необхідного обсягу. NEPLP застосувала до ПБК санкцію у вигляді штрафу у розмірі 6 000 євро.

 Третє порушення

 25 лютого 2021 року NEPLP ухвалила рішення № 101/1-2 (180120000000221-2) щодо ПБК. Підставою стала трансляція на  каналі «ПЕРВЫЙ БАЛТИЙСКИЙ КАНАЛ» 30 грудня 2020 року програми «Жить здорово», у якій поширювалася інформація про те, що коронавірус – це інфекція з низьким рівнем зараження, особливо до неї невразливі діти та особи похилого віку. Також ішлося про те, що вживання оселедця, який містить високий рівень вітаміну D, дає змогу захиститися від коронавірусу. Таким чином, ПБК порушив вимоги щодо виробництва програм електронних медіа, які передбачені пунктом 9 частини 1 статті 26 EPPL, а також вчинено адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 80 EPPL. Порушення вважається вагомим, оскільки контент, що поширювався, загрожує здоров’ю населення або може становити значну загрозу для його здоров’я, в тому числі нести небезпеку не лише окремій особі, а й системі охорони здоров’я загалом. NEPLP застосувала до ПБК санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 6 000 євро.

З неофіційним перекладом рішення NEPLP українською мовою можна ознайомитися тут.

Оригінал рішення NEPLP за посиланням.