Регуляторні органи у сфері медіа Франції та Іспанії оприлюднили звіти щодо дотримання гендерної рівності в період пандемії

03.09.2020

Регуляторний орган у сфері медіа Франції – CSA та регуляторний орган у сфері медіа Каталонії – САС оприлюднили звіти щодо дотримання гендерної рівності в період пандемії та виявили недостатній рівень представленості осіб жіночої статі під час висвітлення у медіа подій, що становлять значний суспільний інтерес.

Дослідження ґрунтувалися на аналізі інформаційно-аналітичних програм та спеціалізованих програм, присвячених проблематиці пандемії, і показали, що значних змін у представленості жінок у медіа в період карантинних обмежень не відбулося, а також зафіксовано недостатню представленість жінок як експертів у сфері охорони здоров’я.

У звітах зосереджено увагу на таких аспектах:

  • Недостатня представленість жінок на посадах високого рівня, таких як експерти або керівники у сфері охорони здоров’я.
  • Надмірна представленість жінок в медіа щодо висвітлення таких тем, як сім’я, освіта та догляд за особами похилого віку.
  • Зафіксовано широке представлення осіб жіночої статі під час висвітлення в медіа інформації про персонал лікарень, сюжети про медичних сестер та фельдшерів жіночої статі.
  • Незважаючи на підвищення рівня небезпеки, викликане винятковими обставинами карантинних обмежень, проблема насильства щодо жінок не отримала більш широкого висвітлення у медіа і висвітлювалася у звичайних обсягах.

Результати звітів відображають загальну тенденцію суспільства надавати перевагу чоловікам на керівних посадах.

Так, CSA порекомендував мовникам збільшити кількість жінок у категорії «експерти» та підвищити рівень поінформованості суспільства про випадки насильства, спрямованого проти осіб жіночої статі. 

Джерела: офіційні сайти CSA та CAC