Регулятор звернувся до СБУ щодо телеканалу «Планета»

05.09.2016

Національна рада 3 вересня направила до Служби безпеки України листа із проханням вжити відповідних заходів впливу до ТОВ «Телемережа «УНІКА-ТV», м. Київ, логотип «ПЛАНЕТА», яке поширює в ефірі ксенофобські та шовіністичні висловлювання.

Як повідомлялося раніше, 31 серпня регуляторний орган за результатами перевірки компанії застосував до цього мовника санкцію « оголошення попередження» та зобов’язав усунути порушення упродовж місяця. Це вже було друге попередження компанії, попереднє було винесено у липні.

Після отримання чергового попередження компанія випустила в ефір цикл передач, у яких наявна «пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження, та здійснення інших вчинків, за якими наступає кримінальна відповідальність», відповідно до абзацу 6, 14 частини 2 статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Наводимо кілька висловлювань із зазначеного циклу програм, що транслювалися 3 вересня 2016 року:

«Оприлюднити списки власників медіаресурсу України, враховуючи майже воєнне становище нашої держави, невідкладно вжити заходів, щоб власники телерадіомовників і кабельних мереж були на 100% не тільки громадянами України, а і на 95% слов’яно-арійського роду»;

«Религиозный антихристианский характер еврейского фашизма является одной из его главных отличительных черт»;

«Справедливости ради отметим, что как во времена Гитлера были немцы-антифашисты, так и сегодня среди евреев находятся смелые и бескомпромиссные борцы с еврейским фашизмом»;

«Неевреи должны работать, а господа-евреи должны сидеть и есть»;

«Цикл своих просветительских передач с предвидениями будущего приурочить к очередному 100-летнему правлению моих сородичей на территории великой Руси. Славян в стране 40 миллионов, а евреев всего лишь 260 тысяч. И далеко не все из них обладают хватательным … рефлексом, как те, которые захватили практически все народное достояние Украины, включая даже общественные туалеты. Одурманенный чужеродной идеологией, славянский народ прозревает».

Це лише кілька промовистих речень із низки тверджень такого ж змісту. Окрім поширення шовіністичних і ксенофобських висловлювань, мовник у рухомому рядку цього дня подав сфальшоване повідомлення, що ця програма запущена на прохання голови Національної ради Артеменка Ю.А.

Під час засідання 31серпня голова Національної ради Юрій Артеменко заявляв, що ще ніколи за увесь період його роботи на цій посаді в жодної компанії не було такої кількості порушень і запропонував представникам ЗМІ опублікувати листа, який компанія подала до регуляторного органу як пояснення. Цей лист із подібними до наведених висловлюваннями був оприлюднений в кількох вітчизняних ЗМІ і на сайті Національної ради.

У зверненні до СБУ Національна рада наголосила, що через неодноразове фіксування порушень вимог чинного законодавства та умов ліцензії регуляторний орган звернувся до суду щодо анулювання ліцензії ТОВ «Телемережа «УНІКА–TV». Однак у перебігу розгляду судового позову телеканал «Планета» продовжує грубо порушувати законодавство України. Тому Національна рада просить СБУ невідкладно у межах компетенції вжити необхіднихзаходів реагування до цього мовника.