25 жовтня Національна рада розглянула два питання стосовно ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської області, й ухвалила рішення оголосити компанії попередження за супутниковою ліцензією, а також звернутися до суду про стягнення штрафу за ліцензіями на багатоканальне і супутникове мовлення.
Попередження компанії оголошено за результатами перевірки, яка проводилася на підставі моніторингу ефіру від 27 серпня 2018 року. Тоді було зафіксовано порушення низки норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 і частин першої та третьої статті 46.
Програмною концепцією ліцензіата передбачено, що в його ефірі має транслюватися 2 год. 20 хв./добу розважальних і музичних передач, натомість їх обсяг становив 14 год. 43 хв./добу; було зменшено обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач із 6 год. 15 хв./добу до 4 год. 07 хв./добу, а також фільмопоказу – із 7 год./добу до 4 год. 57 хв./добу.
На час проведення моніторингу і призначення перевірки компанії вона використовувала логотип «СВАРОЖИЧИ». Однак цей логотип ВМП «Горизонт» отримало право використовувати лише після 27 вересня, коли відповідні зміни були внесені регулятором до ліцензії компанії.
Стосовно ліцензій на багатоканальне і супутникове мовлення Національна рада розглянула питання про звернення до суду про стягнення штрафу з компанії (84 621,00 грн.), який вона мала сплатити відповідно до рішення регулятора від 06.07.2017 № 1218. Ця санкція була застосована за трансляцію аудіовізуального твору, що містить пропаганду винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, розпалювання національної та релігійної ворожнечі, – фільму «Олесь Бузина: жизнь вне времени».
ВМП «Горизонт» оскаржило рішення Національної ради в суді. Окружний адміністративний суд міста Києва 21 травня 2018 року відмовив ліцензіату в задоволенні його позовних вимог. Київський апеляційний адміністративний суд 5 вересня цього року відмовив підприємству в задоволенні апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції. Таким чином, правомірність рішення Національної ради встановлено в судовому порядку.
Оскільки компанія до державного бюджету штраф так і не сплатила, Національна рада звертається до суду про стягнення цього штрафу. Як передбачено статтею 75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», за кожен день прострочення сплати штрафу буде нарахована пеня в розмірі одного відсотка його суми.