Регулятор звернеться до суду щодо стягнення штрафу й анулювання ліцензії провайдера із Донецької області

18.08.2016

У зв’язку з невиконанням провайдером програмної послуги із м. Новогродівки Донецької області ФОП Кролевцем М. В. рішення і розпорядження Національної ради регулятор 18 серпня ухвалив рішення звернутися до  суду щодо стягнення штрафу й анулювання ліцензії.

Порушення, за які до ліцензіата 26.10.2015 було застосовано санкцію «оголошення попередження», стосувалися обов’язку провайдера забезпечити усім абонентам можливість отримувати програми універсальної програмної послуги, здійснювати ретрансляцію програм та передач лише за умови відповідності їх змісту вимогам законодавства України, Європейської конвенції про транскордонне телебачення,  дотримуватися загальної концепції добору програм для ретрансляції.

Загалом ФОП Кролевець М. В. транслював 26 телеканалів не передбачених загальною концепцією програм для ретрансляції:  «Беларусь 24», «Індиго TV», «ПІКСЕЛЬ ТV», «Наука 2.0», «EUROSPORT», «Animal Planet», «СNL TV», «ТРОФЕЙ», «ДоТБ», «Ескулап-TV», «НЛО.TV», «BUSINESS», «Ентер-фільм», «Еврокино», «Ретро», «112 Україна», «RTG TV», «Моя планета»,  «Донбас»,   «Бігуді», «EuroNews», «Discovery Science», «Сарафан», «Охота и рыбалка», «Drive», «TV XXI».

У зв’язку з тим, що після цієї санкції провайдер не здійснив відповідних заходів на виправлення ситуації, на нього рішенням Національної ради від 28.01.2016 було накладено штраф за порушення частини дев’ятої статті 39, частини другої статті 42 частини п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» на суму 2756 грн.

Однак ФОП Кролевець штрафу не сплатив і, як свідчать дані моніторингів регулятора від 15.02.2016 і 17.03.2016, порушення не усунув. Оскільки ліцензіат не увідповіднив свою діяльність вимогам чинного законодавства після застосування санкцій, що свідчить про системні порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, Національна рада ухвалила рішення звернутися до суду із позовом про стягнення штрафу і анулювання ліцензії провайдера.