Регулятор звернеться до суду щодо стягнення штрафів із низки ліцензіатів

03.03.2017

2 березня Національна рада вирішила звернутися до суду з позовами про стягнення штрафу з низки компаній. Відповідні рішення було ухвалено щодо таких ліцензіатів: ТОВ «АППІА» (логотип «jn1»), м. Київ, ТОВ «Міжнародний «Слов’янський канал» (логотип «SCI»), м. Київ, ТОВ «Українське народне телебачення УНТ» (логотип «УНТ»), м. Київ, ТОВ «Гамма-Консалтинг» (логотип «латинська велика літера «G»), м. Київ, ТОВ «Телерадіокомпанія «Епсілон ТВ», м. Харків.

Оскільки зазначені супутникові телеканали не ведуть мовлення, Національна рада визнала порушення компаніями частини сьомої статті 27, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і застосувала санкцію «оголошення попередження». Ліцензіатів було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, але наступна позапланова перевірка засвідчила, що канали й досі не мовлять. Тому на них було накладено штрафи у розмірі 5% від ліцензійного збору і зобов’язано їх сплатити упродовж 30 днів із дня отримання відповідних рішень. Мовники не сплатили штрафи у визначений термін і не надали Національній раді документальних підтверджень.

Позапланова перевірка харківського провайдера програмної послуги «Епсілон», проведена у вересні 2015 року, зафіксувала порушення частини 7 статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки не було укладено угод між абонентами і ліцензіатом. З огляду на це Національна рада оголосила компанії попередження і зобов’язала її упродовж місяця виправити порушення. Однак за результатами додаткової перевірки з’ясовано, що угоди, як і раніше, не укладені. Тому 7 липня 2016 року регулятор ухвалив рішення стягнути з компанії штраф у розмірі 10% від ліцензійного збору, що становить 58 000 грн. Відповідно до рішення “Епсілон” мав сплатити штраф протягом 30 днів, однак і досі цього не зробив.

Національна рада звернеться до суду з позовами щодо стягнення штрафів із зазначених ліцензіатів.