Регулятор звернеться до суду щодо анулювання ліцензії супутникового телеканалу «ІСТОРІЯ ЕМ»

24.01.2019

Національна рада на засіданні 24 січня ухвалила звернутися до суду стосовно анулювання ліцензії ТОВ «Євромедіа Україна», м. Київ (логотип «ІСТОРІЯ ЕМ»), у зв’язку з неусуненням порушень після застосування санкції у вигляді стягнення штрафу в установлені терміни і відсутністю супутникового мовлення.

 На підставі результатів позапланової перевірки, яка підтвердила, що телеканал «ІСТОРІЯ ЕМ» не здійснює супутникове мовлення, Національна рада 15 лютого 2018 року визнала порушення вимог частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також застосувала до ліцензіата санкцію «стягнення штрафу». Пунктом 4 відповідного рішення компанію було зобов’язано протягом місяця з дня ухвалення рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

На виконання рішення ТОВ «Євромедіа Україна» сплатило штраф у розмірі 17 708 грн 10 коп.  Аби перевірити, чи ліцензіат усунув порушення і відновив мовлення, було здійснено моніторинг. На його підставі Національна рада призначила позапланову перевірку, яка знову зафіксувала відсутність супутникового мовлення за програмною концепцією.

Окрім того, встановлено порушення частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіат протягом 30 робочих днів не подав до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії у зв’язку із зміною відомостей про органи управління, що відбулися 15.03.2018 (за інформацією, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України), а саме: директор за ліцензією – Біловус Ю.О., фактично – Мельничук О.С.

Національна рада визнала факт невиконання ТОВ «Євромедіа Україна» пункту 4 рішення Національної ради від 15.02.2018 № 173, пункту 1 розпорядження Національної ради вих. № 17/229 від 20.02.2018 про усунення порушень законодавства та сплату штрафу, частини сьомої статті 27, частини четвертої статті 35, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Водночас регулятор ухвалив звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії компанії.


Перейти до вмісту