Регулятор звернеться до суду щодо анулювання ліцензій супутникових телеканалів «ПРАВО TV» і «С К», які не ведуть мовлення

20.09.2018

Національна рада  на засіданні 20 вересня визнала факт відмови ліцензіатів ТОВ «ТРК «Право ТВ», м. Київ (логотип «ПРАВО TV»), і ТОВ «Телерадіокомпанія «Соціальна країна», м. Київ (логотип: «С К»), у проведенні перевірки та порушення ними вимог частини сьомої статті 27, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також невиконання рішень і розпоряджень Національної ради про усунення порушень законодавства і сплати штрафу, а тому звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензій.

Регулятор упродовж двох років застосував  до «ТРК «ПРАВО ТВ» низку санкцій за порушення законодавчих норм, оскільки ця супутникова телекомпанія не виходить в ефір.

Зокрема, рішенням від 7 липня 2016 року № 1539 ліцензіату було надіслано розпорядження про усунення в місячний термін порушень законодавства, потім було призначено ще одну позапланову перевірку, і за її результатами «ПРАВО TV» за ті ж самі порушення і невиконання розпорядження регуляторного органу отримало «оголошення попередження» (рішення № 1031 від 29.06.2017). Потім 11 січня 2018 року Національна рада ухвалила рішення про «стягнення штрафу» – 5% розміру ліцензійного збору, що становило суму 17 708,10 грн, оскільки ліцензіат не усунув порушень і мовлення за програмною концепцією 24 год./добу так і не розпочав. За інформацією Укрпошти, розпорядження Національної ради, надіслане 22.01.2018, так і не було вручене адресату у зв’язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

Ще одна позапланова перевірка ТОВ «ТРК «ПРАВО ТВ» не відбулася, оскільки уповноваженим на здійснення перевірки працівником Національної ради 27 липня 2018 року було встановлено відсутність ліцензіата за місцезнаходженням, а це відповідно до пункту 15 розділу ІІІ Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги – є відмовою ліцензіата у проведенні перевірки уповноваженою особою Національної ради.

Таким чином, регулятор вжив усіх можливих заходів впливу на мовника, який мовлення не веде, і змушений звернутися до суду з позовом про анулювання його ліцензії.

Моніторингами і позаплановими перевірками ТОВ «Телерадіокомпанія «Соціальна країна», що були проведені у 2017 – 2018 роках, Національна рада зафіксувала факт того, що компанія не веде мовлення. Тому регуляторним органом були ухвалені рішення 17 серпня 2017 р. і 11 січня 2018 р., якими до ліцензіата за порушення закону було застосовано спершу санкцію «оголошення попередження», а згодом – штраф. Його сума становила 17 708,10 грн. Компанію також було зобов’язано увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства. Однак компанія ані не усунула порушення, ані не сплатила штрафу.

6 червня цього року моніторингом Національної ради вкотре зафіксовано, що телеканал  «С К» не мовить. Провести чергову позапланову перевірку компанії представнику Національної ради не вдалося, оскільки за вказаним у ліцензії місцезнаходженням ліцензіат був відсутній. Тому було складено акт про відмову у проведені перевірки телерадіоорганізації, що відповідно до пункту г) частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є підставою для звернення до суду про анулювання ліцензії. Саме таке рішення і було ухвалено регулятором.