Регулятор звернеться до суду про стягнення штрафу з провайдера «ТРК «СТЕК»

06.03.2019

6 березня Національна рада скасувала своє попереднє рішення про анулювання ліцензії провайдера програмної послуги ПП «ТРК «Стек» із м. Кропивницького і через несплату ним раніше призначеного штрафу звернеться до суду щодо його стягнення.

За результатами попередньо проведеної позапланової виїзної перевірки компанії Національна рада 6 грудня минулого року визнала, що «ТРК «Стек» у своїй діяльності порушила пункт 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги і частину другу та п’яту статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому провайдеру було оголошено попередження. Також через ретрансляцію ліцензіатом іноземних програм «Сарафан», «КXL», «Домкино», «Карусель», «RTG TV», «ТНТ», «Индия ТВ», «Ностальгия», стосовно яких Національною радою були ухвалені рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України,  було застосовано санкцію «стягнення штрафу». Відповідно до частини восьмої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» це 25% суми ліцензійного збору.

Рішення регуляторного органу та розпорядження щодо сплати штрафу й усунення порушень законодавства, надіслані компанії, були отримані нею 21 грудня 2018 року. Однак у відведений тридцятиденний термін із дня ухвалення  рішення компанія штраф не сплатила. Стаття 75 галузевого закону передбачає, що за кожен день прострочення сплати нараховується пеня в розмірі одного відсотка суми штрафу. Тож Національна рада звернеться до суду з позовом про стягнення штрафу з ПП «ТРК «Стек», і додатково до суми штрафу – 24 012,50 грн – буде нараховано пеню.