Регулятор звернеться до суду про стягнення штрафів за неподання ліцензіатами інформації про структуру власності

30.10.2019

Національна рада звернеться до суду про стягнення штрафів за неподання 7 телерадіокомпаніями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності. Відповідні рішення регулятор ухвалив під час засідання 30 жовтня.

Частиною четвертою статті 12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» суб’єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення зобов’язаний щороку, до 31 березня, подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності про свою структуру власності. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкції у вигляді штрафу у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник.

Відповідно до рішень Національної ради від 15.08.2019 за неподання інформації про структуру власності до низки ліцензіатів було застосовано санкцію «стягнення штрафу», які компанії мали сплатити у тридцятиденний термін з дня отримання відповідного рішення. Станом на 29 жовтня зобов’язання не були виконані 7 ліцензіатами, тому Національна рада вирішила звернутися до суду про стягнення відповідних штрафів щодо таких компаній:

1. ТОВ «Консенсус Медіа», м. Київ;
2. ТОВ «ТРК «Дивосвіт», м. Київ;
3. КП Регіональна радіотелестудія «Веста», м. Фастів Київської обл.;
4. ТОВ «Об’єднані Медіа Мережі», м. Одеса;
5. КП «ТРК «Бурштиновий шлях» Володимирецької районної ради Рівненської області, Маневицької районної ради Волинської області та Кузнецовської міської ради Рівненської області, смт Володимирець Рівненської обл.;
6. КП «Вісті Дергачівщини» Дергачівської районної ради Харківської області, м. Дергачі Харківської обл.;
7. КП «Редакція Славутського міськрайонного радіо», м. Славута Хмельницької обл.