Регулятор звернеться до суду про анулювання ліцензії телеканалу «ТВі» через відмову від проведення перевірки

15.07.2021

На засіданні 15 липня Національна рада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензії ТОВ «ІНФО24» (логотип «ТВі»), м. Київ. Таке рішення регуляторний орган ухвалив, оскільки зафіксовано відмову ліцензіата у проведенні перевірки.

Планова перевірка телеканалу «ТВі» мала відбутися у зв’язку із закінченням терміну дії його ліцензії. Попередній моніторинг, який є основою для проведення перевірки і був здійснений 8 червня, зафіксував, що ліцензіат не мовить. 

16 і 17 червня 2021 року уповноважені особи Національної ради прибули за місцезнаходженням ТОВ «ІНФО24». Однак за вказаною у його ліцензії адресою товариства не було. Вхід до приміщення, де раніше розміщувалася компанія, був замкнений, будь-якої розпізнавальної атрибутики також не було.

Дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ), розміщеного на сайті Міністерства юстиції України, свідчать про те, що відбулися зміни відомостей про найменування та місцезнаходження цієї юридичної особи.  Замість ТОВ «ІНФО24» вказано назву ТОВ «ТВІ.САТ» і нове місцезнаходження компанії. Тому уповноважені особи Національної ради перевірили також і нову адресу, але ліцензіата там не було.

За номерами телефонів, які зазначені в ЄДРПОУ і в Державному реєстрі суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, додзвонитися до ліцензіата не вдалося. Повідомлення про проведення перевірки було надіслано ТОВ «ІНФО24» рекомендованою поштою за трьома адресами, однак воно так і не було вручене адресатові.

Відсутність ліцензіата за місцезнаходженням, зазначеним у ліцензії, є його відмовою у проведенні перевірки. Це визначено пунктом 15 розділу ІІІ Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення. Пунктом «г» частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регламентовано, що відмова ліцензіата у проведенні перевірки є підставою для регулятора звернутися до суду про анулювання ліцензії.

Таким чином, Національна рада визнала факт відмови ТОВ «ІНФО24» у проведенні перевірки його діяльності відповідно до вимог законодавства України і ухвалила рішення про звернення до суду щодо анулювання ліцензії мовника.