Регулятор звернеться до суду для анулювання ліцензії супутникового телеканалу «ПРАВО TV»

25.11.2021

Національна рада звернеться до суду про анулювання ліцензії ТОВ «ТРК «Право ТВ», м. Київ (логотип «ПРАВО TV»). Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 25 листопада через відмову компанії провести перевірку її діяльності.

У період 12 – 13 жовтня мала відбутися планова виїзна перевірка телеканалу «ПРАВО TV» у зв’язку із закінченням терміну дії ліцензії на супутникове мовлення. Моніторингом, проведеним 4 жовтня, було зафіксовано, що компанія не мовить за параметрами, передбаченими ліцензією.

Повідомлення про проведення перевірки було надіслано 20 вересня рекомендованим листом на адресу місцезнаходження ліцензіата. Електронний трекінг підтвердив, що поштове відправлення було вручене за довіреністю 24 вересня.

12 жовтня уповноважені особи Національної ради прибули за юридичною адресою ТОВ «ТРК «Право ТВ», однак на фасаді будинку не було жодної вивіски, що свідчила б про місцезнаходження компанії за цією адресою, двері приміщення були замкнені.

Пізніше цього ж дня вдалося зв’язатися з людиною, яка представилася головним менеджером телеканалу «ПРАВО TV». Він сказав, що проведення перевірки буде можливим за адресою розташування студії, але у зв’язку із жорстким карантинним режимом компанії допуск до приміщення буде дозволено лише за умови надання сертифіката про вакцинацію проти COVID-19 чи тесту щодо відсутності коронавірусної хвороби.

Попри те, що компанія не реагувала на повідомлення Національної ради про проведення перевірки за місцезнаходженням ліцензіата і попередньо не висувала жодних умов для доступу до службових приміщень, члени робочої групи Національної ради виконали таку вимогу ліцензіата. Представниці ТОВ  «Право ТВ» за довіреністю біля входу до приміщення студії було надано відповідні документи.   Однак, ознайомившись з ними, представниця заявила, що компанія все одно не зможе допустити уповноважених осіб Національної ради до приміщення і забезпечити умови для проведення перевірки. У наданому письмовому документі наводилися пояснення, що на підприємстві введені карантинні обмеження до 1 листопада. У зв’язку з тим, що були відсутні уповноважені особи ліцензіата, які мають інформацію та документи щодо перевірки, компанія звернулася з проханням провести перевірку дистанційними засобами (за наявності технічної можливості), невиїзну перевірку або перенести проведення цієї перевірки на іншу дату.

13 жовтня уповноважені представники регулятора зателефонували представниці ТОВ  «Право ТВ», і вона підтвердила, що перевірку неможливо здійснити і цього дня.

Таким чином, Національна рада вжила всіх можливих заходів для проведення планової перевірки.

Пункт 15 розділу ІІІ інструкції про порядок проведення перевірок передбачає, що перешкоджання уповноваженим посадовим особам Національної ради проводити перевірку свідчать про відмову ліцензіата у проведенні перевірки. Такі дії компанії є підставою для звернення до суду про анулювання ліцензії відповідно до пункту «г» частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Отже, Національна рада визнала факт відмови ТОВ  «Право ТВ» у проведенні перевірки його діяльності та звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензії НР № 00008-м від 09.07.2012.