Регулятор запропонував провайдеру «Viasat» знайти можливість обмежити доступ до російських телеканалів, що порушують українське законодавство

12.04.2019

За результатами моніторингу ТОВ «Віжн ТБ», м. Київ, регулятор звертається до цього провайдера програмної послуги з проханням розглянути можливість обмежити доступ до російських каналів зі свого обладнання.

Моніторинг компанії, що працює на ринку під брендом «Viasat», був ініційований членом Національної ради Сергієм Костинським на підставі посту у Фейсбук щодо поширення цим провайдером пропагандистських російських телеканалів, ретрансляція яких заборонена в Україні. Його провели в період із 28 березня по 3 квітня цього року на обладнанні, яке було надано провайдером.

З’ясувалося, що в пакеті програм, які формує «Viasat» для перегляду своїм абонентам, російських телеканалів немає. Тобто провайдер не порушував вимог закону і рішення Національної ради.

Водночас ТОВ «Віжн ТБ» залишило відкритим для користувачів доступ до російських каналів зі свого обладнання.

Так, під час моніторингу зафіксовано можливість прийому програм «ТНТ», «СТС», «РТР-Планета», «Россия 24», «НТВ МИР», «8 ТВ», «Первый канал. Всемирная сеть» тощо. Ці телеканали систематично порушують українське законодавство – їхній контент містить пропаганду війни,  заперечення  територіальної цілісності України,  розпалювання ворожнечі, а також фейкові новини. Трансляція цих телепрограм відбувається у відкритому доступі на супутнику Hot-Bird 13 С.

Національна рада звертає увагу провайдера програмної послуги «Viasat», що інші суб’єкти ринку обмежують доступ до заборонених телеканалів. Регулятор сподівається, що ТОВ «Віжн ТБ» розгляне можливість обмежити доступ до російських каналів зі свого обладнання.