Регулятор запланував внести зміни до Інструкції про проведення перевірок

28.03.2019

На засіданні 28 березня Національна рада ухвалила рішення про внесення змін до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Національної ради на 2019 рік, доповнивши його новим пунктом. 

Відповідно до цього рішення регуляторний орган має напрацювати зміни до  Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, остання редакція якої була ухвалена рішенням Національної ради від 9 листопада 2017 року та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 5 грудня 2017 року за № 1468/31336.

Нагадаємо, що внести зміни до Інструкції про проведення перевірок регуляторний орган вирішив під час попереднього засідання, на якому розглядалося звернення Сергія Власенка, уповноваженого представника кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко, щодо призначення позапланових перевірок деяким мовникам, у зв’язку з їх відмовою спростувати поширену, за його твердженням, недостовірну інформацію стосовно цього кандидата. Колізія, що існує між різними законодавчими нормами, ускладнює можливість складання уповноваженими посадовими особами Національної ради адміністративних протоколів  при здійсненні нагляду за порядком ведення телерадіоорганізаціями передвиборної агітації.

Внесення змін до цього регуляторного акта Національної ради може відбутися через обов’язкову процедуру громадського обговорення, і в разі узгодженої позиції регулятора та індустрії означену проблему щодо складання адміністративних протоколів можна буде певним чином вирішити.