Регулятор замовить в УДЦР прорахунок телеканалів у 166 населених пунктах для розбудови цифрової мережі МХ-6

14.11.2019

Національна рада замовить прорахунок 166 телеканалів у ДП «Український державний центр радіочастот» за ініціативою ТОВ «ТРК «ЕТЕР» для створення загальнонаціональної багатоканальної телемережі МХ-6. Відповідне рішення ухвалив регулятор на засіданні 14 листопада.

 Під час розгляду цього питання на засіданні відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко наголосив, що це питання дуже довго обговорювалося і напрацьовувалося. Це подання для 166 населених пунктів для компанії «ЕТЕР», яка змінює свою технологію з DVBH на DVBT-2.

Національна рада звернеться стосовно замовлення прорахунку цифрових телеканалів у 166 населених пунктах 24 областей України і Автономної Республіки Крим, зокрема у таких:

Автономна Республіка Крим – 18,
Вінницька область – 5,
Волинська область – 6,
Дніпропетровська область – 12,
Донецька область – 7,
Житомирська область – 9,
Закарпатська область – 6,
Запорізька область – 5,
Івано-Франківська область – 4,
Київська область – 6,
Кіровоградська область – 6,
Луганська область – 9,
Львівська область – 4,
Миколаївська область – 5,
Одеська область – 9,
Полтавська область – 10,
Рівненська область – 3,
Сумська область – 5,
Тернопільська область – 5,
Харківська область – 6,
Херсонська область – 6,
Хмельницька область – 4,
Черкаська область – 8,
Чернівецька область – 2,
Чернігівська область – 6.

Також буде замовлено 4 частоти для розвитку місцевого звукового мовлення у Луцьку Волинської області і в 3-х населених пунктах Львівської області – Жовкві, Миколаєві й Новояворівську. Окрім того, для потреб тимчасового мовлення прорахують цифровий канал у Станиці Луганській Луганської області.

Окрім цього, за клопотанням КП «РС «Голос Києва», м. Київ, регулятор звернеться до УДЦР щодо зміни потужності передавача з 1 до 3 кВт на частоті 98,0 МГц у м Києві. Також буде замовлено заміну номіналу каналу мовлення для тимчасового мовлення у Скадовську, Чонгарі і Чаплинці Херсонської області.