Регулятор замовить в УДЦР прорахунок каналу для цифрового радіо в Одесі

18.07.2019

Національна рада 18 липня ухвалила рішення замовити в ДП «Український державний центр радіочастот» розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України. Серед прорахунків – і канал для організації цифрового радіомовлення в Одесі.

Зокрема, його буде прораховано в діапазоні 174 – 230 МГц. Член Національної ради Сергій Костинський розповів про те, що радіочастотний ресурс в Одесі вичерпаний, тому нині єдиний спосіб розвивати радіомовлення у цьому місті є саме цифрове радіо.

Крім того, регулятор замовляє прорахунок нових частотних присвоєнь для цифрового місцевого мовлення у 7 населених пунктах Тернопільської області і трьох – Дніпропетровської області, зокрема у Кривому Розі і Павлограді.

Також прорахунок 5 нових частотних присвоєнь буде замовлено для аналогового звукового мовлення у прикордонних населених пунктах Закарпатської області в діапазоні 87,5 – 108,0 МГц.

Цим рішенням Національна рада завершує замовлення в УДЦР прорахунку частот для 188 населених пунктів, що розташовані вздовж українського прикордоння, пояснив Сергій Костинський. «Ми закриваємо перший етап з розбудови українського радіомовлення на прикордонні. Отримавши висновки, зможемо побудувати повноцінний інформаційний пояс вздовж усього державного  кордону України, у тому числі зможемо забезпечити доступ наших громадян до українського радіомовлення», – сказав він.

Національна рада звернеться і з тим, щоб збільшити потужність передавача із 0,03 до 0,25 кВт на частоті 91,8 МГц у Лебедині Сумської області.