Регулятор вирішив залишити телеканал «TV 1000 East» у Переліку дозволених до ретрансляції

21.05.2020

Національна рада 21 травня внесла зміни до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає Європейській конвенції про транскордонне телебачення та законодавству України, і дозволила ретрансляцію телеканалу «TV 1000 East» у кабельних мережах України..

Рішенням Національної ради від 20 лютого 2020 року № 236 телеканал «TV 1000 East», що має юрисдикцію Великої Британії, було вилучено із цього переліку. Для об’єктивного та всебічного вивчення питання мовлення цієї іноземної програми в Україні Національна рада звернулася листом до британського регулятора медіа Ofcom. Оскільки станом на 20 лютого Національна рада ще не отримала відповідь і не могла зважено проаналізувати всю ситуацію, було вирішено продовжити термін, коли має бути вилучена ця програма, ще до трьох місяців.

З проханням розглянути новий, доповнений пакет документів і включити телеканал «TV 1000 East» (логотип «TV 1000») до Переліку іноземних програм, які відповідають Європейській конвенції, звернулася британська компанія «Viasat World Limited».

Національн рада, проаналізувавши отриманий пакет підтверджуючих документів, програмне наповнення телеканалу, іншу додаткову інформацію, ознайомившись із листом від британського регулятора Ofcom, з’ясувала, що «Viasat World Limited» – приватна компанія з обмеженою відповідальністю. Вона є правовласником низки телевізійних каналів, у тому числі й «TV 1000 East», які регулюються  Ofcom.

Корпорація провадить міжнародну діяльність на території багатьох країн світу, зокрема, канал «TV 1000» транслюється на території України, Естонії, Латвії, Литви і Молдови на підставі виданої Ofcom від 20 жовтня 2015 року ліцензії на мовлення. Наразі телеканал не мовить на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Відповідно до реєстраційних документів передбачені супутникове, кабельне та інтернет-мовлення. Контент програми складається з фільмів. Дубляжу чи субтитрів українською мовою чи мовами корінних народів України – немає; мова програми  російська, англійська; обсяг мовлення – 24 години на добу. Стандарт мовлення  – SD; спосіб поширення програми – кодований.  Передач зі сценами еротичного та сексуального змісту, надмірного насилля чи жахів, фільмів, демонстрування яких заборонено на території України, в ефірі «TV 1000» немає.

Аналіз документів і програмного наповнення цього європейського мовника засвідчив відповідність його програм чинному законодавству.

Стосовно виявлених в ефірі телеканалу потенційно проблемних програмних елементів, що ідентифікують його як орієнтований на Російську Федерацію (московський час; посилання на російські соцмережі, заборонені в Україні, тощо), то мовник запевнив Національну раду, що ці позначки більше не відображаються в його ефірі.