Регулятор вручив перші 9 ліцензій на цифрове радіо

17.05.2018

16 травня Національна рада вручила представникам мовників-переможців конкурсу ліцензії на цифрове радіомовлення в Києві.  Серед них такі київські радіостанції: «Радіо Марія», «Old Fashioned Radio», «Zemlya», «Hype radio», «Країна ФМ», «Радіо Мейдан», а також три програми Суспільного мовлення —  «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура».

«Ми б хотіли, щоб ця зустріч була не просто приводом вручити ліцензії, а також і підставою для конструктивної розмови один з одним», – зазначив у вступному слові голова Національної ради Юрій Артеменко. Крім того, він зауважив, що національний регулятор готовий у межах своїх повноважень надавати мовникам будь-яку допомогу, наприклад,  промоушн, листи підтримки. Водночас він закликав компанії використовувати нові технології без порушень законів України та не брати участь в політичних іграх.  І попередив: «Якщо все ж таки це існуватиме в діяльності ваших радіопрограм, то ми з вами будемо по різні боки барикад».   

Окрім представників радіомовників, керівництва та працівників структурних підрозділів національного регулятора, на зустрічі також був присутній народний депутат України Владислав Севрюков, який у минулому під час роботи в Національній раді був ініціатором створення проекту з впровадження в Україні цифрового радіомовлення. 

«Цифрове радіо – це наступний крок ефірного радіо. Коли я побачив цю технологію,  то зрозумів, що це єдиний шанс для українського радіоринку, аби він став цивілізованим – зробити нормальні мережі, відтворити місцеве мовлення», – поділився Владислав Севрюков.   

Також він зауважив, що для перспективи розвитку цієї технології  в нашій країні необхідна команда, яка докладатиме чималі зусилля на її підтримку та просування вперед. Адже саме такий підхід є ключовим в успішному іноземному досвіді, який вивчала Національна рада під час відвідання європейських країн – Голландії, Польщі, Німеччини, пояснив Севрюков.

 «На мою думку, цифрове радіо має майбутнє. І те, що ви підтримали цю ідею  своїми силами і своїми грошима – це респект і велика честь. Тож надалі давайте разом просувати його вперед», – оптимістично закликав народний депутат.

Після офіційного вручення ліцензій присутні мовники взяли участь в обговоренні  основних перспектив та викликів, що на сьогодні стоять перед запуском цифрового радіомовлення.

Модератором першого установчого засідання робочої групи став член Національної ради Сергій Костинський, який  багато зусиль докладає до того, щоб проект цифрового радіомовлення в Україні був успішним. Зокрема він вів перемовини, консультувався та інформував міжнародних партнерів, що підтримують регулятора у здійсненні цих революційних для нашої держави змін. 

Сергій Костинський під час обговорення висловив пропозицію щодо створення асоціації цифрових радіомовників. «Важливо, щоб самі цифрові мовники організовувалися і захищали свої інтереси. Асоціація може стати ініціатором соціальної реклами щодо популяризації цієї технології, замовляти її, розповсюджувати та організовувати івенти, інформаційні приводи з тим, аби забезпечити певний піар і маркетинг», – наголосив він.  

Представники радіокомпаній підтримали ідею Сергія Костинського та дійшли згоди, що всі намічені в процесі засідання завдання і плани роботи на найближче майбутнє розглянути докладніше вже на наступних зустрічах у повному складі ліцензіатів.

«Попереду в нас роки розвитку і стимулювання цієї технології», – підсумував Сергій Костинський.

Цифрові ліцензії на радіомовлення видані телерадіоорганізаціям на 7 років. Радіостанції мовитимуть у форматі T–DAB. Дата запуску ефірної трансляції ліцензіатів цифрового радіо на сьогодні поки невизначена.


Перейти до вмісту