5 серпня Національна рада затвердила конкурсні умови й ухвалила рішення про оголошення конкурсу на отримання ліцензій на багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) для місцевого мовлення в 17 областях України.
На конкурс виставлено 43 цифрові місцеві канали у 17 областях України. Серед них є місця і в обласних центрах країни – Житомирі, Львові, Миколаєві, Одесі і Хмельницькому. Також телерадіоорганізації матимуть можливість розпочати мовлення у Володимир-Волинському Волинської області, Павлограді Дніпропетровської області, Маріуполі Донецької області, Бердянську і Мелітополі Запорізької області, Калуші і Коломиї Івано-Франківської області, Первомайську Миколаївської області, Кременчуці Полтавської області, Скадовську Херсонської області й Умані Черкаської області тощо.
Вимогами до програмної концепції передбачено обов’язкове розміщення інформаційних, інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач місцевої тематики не менше ніж дві години. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Здійснювати мовлення необхідно без ретрансляції програм інших мовників.
За словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка, цей конкурс має закрити питання переходу місцевих телекомпаній з аналогового мовлення на цифрове. Усі подання мовників, які вони надсилали Національній раді, були враховані. Український центр радіочастот видав позитивні висновки щодо всіх запитів. Отже, цей конкурс забезпечить прагнення усіх охочих місцевих телерадіоорганізацій мовити у цифровому стандарті.
Він також наголосив, що після того, як конкурс відбудеться і компанії отримають нові ліцензії на цифрове мовлення, вони одразу ж із початком роботи у цифрі повинні будуть вимкнути свій аналоговий сигнал. Паралельно мовити в аналозі і в цифрі не буде можливо.
Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України». Тоді можна буде подавати заяви на участь у конкурсі.
Крім того, цього ж дня Національна рада оголосила конкурс і на радіомовлення на FM-частотах у більшості областей країни. Запропоновано 55 частот у 21 області, серед них 8 частот в обласних центрах. Також затверджено конкурсні умови. Докладніша інформація за посиланням.
Нагадаємо, що завдяки ухваленню Парламентом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада має можливість повернутися до проведення конкурсів на мовлення.