Регулятор ухвалив рішення про проведення конкурсу на мовлення в цифровій мережі МХ-5 для регіонального і місцевого телебачення

21.09.2017

На засіданні 21 вересня Національна рада ухвалила рішення про оголошення конкурсу для мовлення регіональних і місцевих телеканалів у цифровій мережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і затвердила його умови. Оголошення невдовзі буде опубліковано в газеті «Голос України».

На конкурс виставлено 120 вільних місць у 85 населених пунктах для мовлення у багатоканальній цифровій мережі, провайдером якої є ТОВ «Зеонбуд». У 35 населених пунктах – по два місця, у 50-ти – по одному. Місцеві й регіональні телеканали зможуть отримати ліцензії на мовлення в населених пунктах майже всіх областей України: Дніпропетровська область – 6 населених пунктів, Житомирська – 9, Київська – 5, Кіровоградська – 6, Луганська – 1, Львівська – 3, Миколаївська – 3, Одеська – 7, Полтавська – 9, Рівненська – 2, Сумська – 3, Тернопільська – 4, Харківська – 5, Херсонська – 5, Хмельницька – 3, Черкаська – 8, Чернігівська – 6. Серед них є і місця в таких обласних населених пунктах, як Кропивницький, Полтава, Тернопіль, Харків, Черкаси і Чернігів.

Передбачено виконання таких умов програмної концепції:
– обсяг ведення передач українською мовою згідно з чинним законодавством,
– рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційно-аналітичних програм;
– рекомендовано розміщення дитячих передач;
– здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників;
– проведення ТРО інформаційно-рекламної компанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Також прописано й організаційно-технічні та фінансові зобов’язання мовників.

Претенденти мають подати заяву та необхідні документи і сплатити конкурсну гарантію.
Сплату грошового внеску під конкурсну гарантію здійснює окремо за кожен канал (програму) мовлення згідно з поданими заявами безпосередньо претендент для участі в конкурсі, сплата грошового внеску іншою юридичною або фізичною особою не допускається

Конкурсна гарантія має бути сплачена до завершення прийому документів.

Відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко прокоментував рішення регуляторного органу, зазначивши, що це питання вивчалося не один рік, а нині до Національної ради з відповідними зверненнями почали звертатися мовники. «Є розуміння того, що ми МХ-5 зможемо заповнити», – сказав він. Крім того, вже є постанова Кабінету Міністрів України, яка передбачає вимкнення аналогового телемовлення у березні 2018 року, «тому проведення цього конкурсу – на часі».

Цей конкурс, за словами Сергія Костинського, дасть можливість частині місцевих мовників стати цифровими ліцензіатами Національної ради. Крім того, це і питання національної безпеки на прикордонних територіях, де є населені пункти і є неповний пакет телеканалів, які працюють у цих районах. «Тобто тут є і Одеська область, і Херсонська область, і таким чином, ми зможемо побудувати, зробити більш ефективною систему цифрового мовлення на території України, в тому числі на прикордонні», – висловився він.