Регулятор та індустрія спільно працюватимуть над вирішенням проблем у сфері авторських прав

24.01.2018

24 січня в Національній раді відбулася установча зустріч, учасники якої ставлять собі за мету спільно напрацювати механізми для боротьби з піратством і порушенням авторських прав у телерадіоінформаційному просторі. Над цим питанням працюватимуть представники Національної ради, телеканалів, кіновиробників, Громадської ради при Національній раді, Асоціації з управління аудіовізуальними правами, Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Служби безпеки України.

Учасники обговорили найактуальніші питання, пов’язані з дотриманням авторських і суміжних прав на телебаченні й радіо. Зокрема, йшлося про використання музичних творів у складі аудіовізуальних творів, порушення майнових прав телерадіоорганізацій при ретрансляції, недостатність захисту щодо суміжних і майнових прав телерадіокомпаній, формування ставки справедливої винагороди тощо.  

Йшлося про те, що ринок українського кіно зростає, з кожним роком виробляється дедалі більше фільмів, а тому ці проблеми не можуть і далі залишатися невирішеними, бо ставатимуть лише гострішими.

Представник Департаменту кіберполіції висловив пропозицію щодо необхідності посилення відповідальності за статтею 176 Кримінального кодексу України про порушення авторського права і суміжних прав, що дасть змогу правоохоронцям проводити негласні слідчі дії. Таким чином, вони будуть наділені ширшими повноваженнями збирати доказову базу, щоб мати можливість притягнути до відповідальності порушників.

Було відзначено, що нині напрацьовано кілька законопроектів, покликаних врегулювати питання авторських і суміжних прав. Заступник голови Національної ради Уляна Фещук, яка модерувала зустріч, запропонувала зосередитися на законопроекті, який розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Учасники обговорення дійшли згоди,  що після спільного напрацювання пропозицій до цього проекту закону їх буде передано на розгляд міністерства.

Наступний етап обговорення має відбутися наприкінці лютого.