У зв’язку з виявленням додаткових обставин Національна рада на засіданні 28 березня внесла зміни до свого рішення, яким у лютому цього року тимчасово, на шість місяців, припинила ретрансляцію в Україні іноземної програми «Наше любимое кино». Тимчасову заборону було скасовано, однак регулятор поінформує нового правовласника телеканалу про недотримання вимог українського законодавства та вимагатиме від нього припинити порушення.
Під час вивчення матеріалів справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія СонаР» до Національної ради стало відомо, що правовласником іноземного телеканалу «Наше любимое кино» є юридична особа «RICHMOND International Enterprises Limited» (Великобританія), а не «RTVD VIDEO-UND FILMPRODUKTIONSGESELLSCHAFT MBH» (Німеччина), як це зазначено в документах, що були надані регулятору. Саме до правовласника телеканалу зверталася неодноразово Національна рада з повідомленням про те, що в його ефірі зафіксовано порушення українського законодавства про телебачення і радіомовлення.
З метою уникнення порушення вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, керуючись частиною другою статті 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», регулятор вирішив скасувати тимчасову заборону на ретрансляцію «Нашого любимого кино».
Водночас заступник голови Національної ради Уляна Фещук і член Національної ради Сергій Костинський наголосили на тому, що цей телеканал залишається порушником і систематично не дотримується законодавства України. «Рішення скасовується тільки через недотримання певних процедур з метою, щоб усі вимоги Конвенції були виконані. Але ми не відмовляємося від того, що почнемо офіційну процедуру повідомлення нового правовласника і регулятора Великої Британії про порушення», – сказала Уляна Фещук.
Сергій Костинський пояснив наявну проблему тим, що іноземні мовники нині нічим не зобов’язані інформувати Національну раду про зміну місця авторизації, власників тощо. Про такі зміни регулятор дізнається випадково. Тож нова розпочата відповідно до Європейської конвенції процедура інформування про порушення дасть змогу телеканалу виправити помилки і увідповіднити свою діяльність вимогам Європейської конвенції, яка вимагає, щоб іноземні канали дотримувалися національного законодавства, акцентував він. Таким чином, у мовника буде 8 місяців на усунення виявлених порушень.