Регулятор шукає шляхи співпраці між вітчизняними, зокрема кримськотатарськими, й турецькими медіа

06.11.2018

Під час офіційного візиту членів Національної ради до турецького регулятора медіа-простору ­­–  Вищої ради Туреччини з питань радіо і телебачення – RTÜK – голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко і  члени Національної ради Валентин Коваль і Сергій Костинський зустрілися  також з менеджментом турецького державного телеканалу «TRT» в Анкарі та ознайомилися з його діяльністю.

Заступник генерального директора державного медіа-холдингу «TRT» Еркан Дурду розповів про основні завдання державного мовника, роботу журналістів, які висвітлюють всі актуальні новини і події, що відбуваються в Туреччині й світі, про повноваження мовника щодо захисту національного інформаційного простору, прав дітей у медіа, жанрове наповнення каналу, фінансове забезпечення, інновації, що впроваджуються в компанії тощо. Сторони  обговорили  виклики, які нині стоять перед національними мовниками, та домовилися про розвиток співпраці між турецькими й українськими, зокрема й кримськотатарськими медіа.

Члени Національної ради поділилися досвідом із питань регулювання поширення в Україні іноземних програм та окреслили національні законодавчі вимоги щодо їх адаптації.

Було зазначено, що в результаті поглиблення такої співпраці будуть розширюватися знання й уявлення української і турецької аудиторії про культурну, історичну спадщину обох народів та сучасні тенденції розвитку двох європейських країн.