Регулятор розглянув законопроєкт щодо змін в УПП на території Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій

01.07.2021

За результатами опрацювання законопроєкту № 5546 від 21.05.2021 Національна рада затвердила пропозиції і зауваження. Вони будуть передані Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Зазначений законопроєкт передбачає розширення програм універсальної програмної послуги (УПП) на території сіл, селищ, міст, районів і областей, де створені військово-цивільні адміністрації, для забезпечення інформаційної безпеки населення.

Ініціаторами проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (про тимчасове включення програм загальнонаціонального багатоканального (цифрового) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до складу універсальної програмної послуги для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)» є народні депутати Олександр Федієнко, Микита Потураєв та ін.

Законопроєктом запропоновано тимчасово, до моменту скасування Верховною Радою України визнання Російської Федерації державою-агресором, передбачити для населених пунктів на території військово-цивільних адміністрацій розширену версію універсальної програмної послуги. Йдеться про її доповнення загальнонаціональними телеканалами у цифровому стандарті мовлення. Це має відбуватися за умови виплати відповідної компенсації правовласникам із державного бюджету країни.

У своїх зауваженнях до цього законопроєкту Національна рада зазначила, що потребують  уточнення й узгодження положення проєкту Закону, які стосуються забезпечення реалізації механізму виплати компенсації правовласникам із державного бюджету. У законодавчому акті не врегульовано строки виплати таких компенсацій і їх розмір. У зв’язку з цим неможливо чітко визначити, коли саме Національна рада повинна внести зміни до переліку програм універсальної програмної послуги: до виплати компенсації правовласникам із державного бюджету України чи після такої виплати.

Таким чином, текст проєкту Закону потребує доопрацювання. Національна рада готова долучитися до подальшої роботи над ним.