Регулятор припинив повноваження члена Наглядової ради Суспільного мовника Тараса Аврахова

04.04.2019

На засіданні 4 квітня Національна рада, реагуючи на звернення журналіста Данила Мокрика та взявши до уваги лист Державного комітету телебачення і радіомовлення України, заяву члена Наглядової ради НСТУ Аврахова Тараса Григоровича, ухвалила припинити його повноваження та вивести зі складу Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

15 лютого 2019 року до Національної ради надійшло звернення журналіста Данила Мокрика, в якому він повідомляв про настання підстав для припинення повноважень Аврахова Т. Г., оскільки за інформацією із відкритих джерел йому стало відомо, що цього члена Наглядової ради ПАТ «НСТУ» наказом Держкомтелерадіо від 16.07.2018 № 189-к призначено на посаду генерального директора ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» і 16.07.2018 з ним укладено відповідний контракт № 233.

Регулятор звернувся до Держкомтелерадіо за підтвердженням чи спростуванням викладеної у цьому зверненні інформації. 22 березня цього року від Держкомтелерадіо надійшла офіційна відповідь, якою підтверджено, що Аврахов Т.Г. із 16 липня 2018 року обіймає зазначену посаду, а це, своєю чергою, є порушенням пункту 2 частини другої статті 9 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Ця норма регламентує, що не можуть бути членами Наглядової ради НСТУ особи, які перебувають у штаті будь-якого підприємства, в якому частка державної власності перевищує 25 відсотків.

Відповідно до частини першої статті 10 цього Закону у разі настання таких підстав, повноваження члена Наглядової ради НСТУ припиняються Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у визначеному нею порядку.

Пан Аврахов мав би сам повідомити Національну раду про виникнення конфлікту інтересів та добровільно скласти повноваження члена Наглядової ради, але упродовж тривалого часу цього не зробив. Тільки 3 квітня  цього року він подав заяву, в якій повідомив, що за власним бажанням складає повноваження члена Наглядової ради НСТУ із 2 квітня.

Таким чином, Національна рада, виконуючи обов’язки, покладені на неї Законом, припинила повноваження члена Наглядової ради Тараса Аврахова, який був делегований до складу  наглядового органу ПАТ «НСТУ» депутатською групою Верховної Ради України «Воля народу». Тепер ця депутатська група може висунути іншу кандидатуру для входження в Наглядову раду Суспільного мовника.

Регулятор повідомить про це рішення Наглядову раду ПАТ «НСТУ», Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, депутатську групу Верховної Ради України «Воля народу».